Bělíte si zuby citronem, čokoládě se kvůli akné vyhýbáte obloukem a kosmetiku střídáte častěji než ponožky? Zapomeňte na to! Teď jsme tu od toho, abychom některé kosmetické mýty vyvrátily.

careMýtus č. 1: Mastná pleť a oleje na pleť se nekamarádí

Pleťové oleje existují v mnoha variantách a jsou vhodné pro nejrůznější typy pleti. Včetně té mastné. Je třeba si ale uvědomit, že máte-li pleť mastnou, pravděpodobně vám chce vaše pokožka sdělit, že je dehydratovaná. Takže pijte a pijte a olejů se bát rozhodně nemusíte. Pomáhají totiž regulovat přirozený proces tvorby mazu v pokožce. A cítíte-li na obličeji mastný film, bude to spíše tím, že jste to přehnala s množstvím.

careMýtus č. 2: Bez kondicionéru ani ránu

Myslíte si, že šampon je vždy potřeba doplnit o kondicionér? Ani náhodou. Zejména u jemných vlasů můžete pravidelným používáním takového přípravku dosáhnout rychlejšího zmaštění a celkového zatížení. Pokud se bez něj ale opravdu neobejdete, neaplikujte jej na celé vlasy, ale jen do délek.

careMýtus č. 3: Citron bělí zuby

Citron je rozhodně skvělý kuchyňský i kosmetický pomocník, přesto pozor na jeho aplikaci na zuby. Poškozuje totiž zubní sklovinu. V tomto případě ho raději vyměňte za kokosový olej.

 

 

careMýtus č. 4: Kosmetické přípravky je potřeba střídat

Pokud se k vám doneslo, že si z dlouhodobého používání konkrétního kosmetického produktu vaše pleť zvykne a je potřeba je proto raději pravidelně střídat, tak vás musíme vyvést z omylu. Není tomu tak. Pleť si nezvyká, ale mění se na základě např. ročního období, změn teplot nebo vašeho věku. A proto klidně svůj oblíbený krém/šampon/odličovací tonikum používejte do té doby, dokud to bude příjemné vám i vaší pleti.

careMýtus č. 5: Červená rtěnka vyžaduje zuby jako perličky

Omyl. Rtěnka musí primárně ladit s tónem vaší pleti a barvou vlasů. Jestliže máte také mírný odstín zubů do žluta, tak jako valná část žen, neklesejte na mysli, vždy jen dbejte na správný odstín rtěnky. Velkou roli hrají podtóny.

 

careMýtus č. 6: V mládí není potřeba používat pleťový krém

Je jedno, jestli vám je patnáct, dvacet nebo padesát. Vždyť krémy, oleji a pudry se chrání pokožka i těch úplně nejmenších! A proto, čím dříve začnete s péčí o svou pleť, tím lépe. Důležitá je pravidelnost a správně zvolený produkt.

 

careMýtus č. 7: Tonikum je vhodné jen pro normální pleť

Tonikum je vhodné pro každý typ pleti a měl by být součástí kosmetické výbavy každé ženy. Po vyčištění pleti totiž obnovuje přirozenou rovnováhu pH. Ale pozor, nesmí obsahovat alkohol.

 

careMýtus č. 8: Roztřepené konečky lze zacelit

Na tento „beauty“ problém jsou všechny zázračné přípravky krátké. Na roztřepené konečky je jediný účinný recept – zastřihnout je.

 

 

Také si přečtěte: