Myjete si vlasy jen jednou

Kadeřnice to tak dělají běžně, ale my si s tím tu práci nedáme. Padáme únavou, spěcháme, nebo o tom prostě jen nemáme ani ponětí. Vlasy si ale vždy myjte nadvakrát. Jen jednou je našampónovat a smýt není dostatečné. Pak se nesmíte divit, že je váš účes brzy splihlý, matný a bez lesku. Teprve po druhém kole je dokonale čistý. Ve finále ani nespotřebujete tolik šamponu. Je totiž chybou chtít, aby při prvním mytí bohatě pěnil, a tedy přidávat větší a větší množství. Poprvé má napěnit jen minimálně, podruhé vám k tomu bude stačit jen nepatrné množství. Vždy ale šampon dokonale vymyjte.

obrazek.png
Foto: Shutterstock

  • Pamatujte, že šampon patří na pokožku hlavy, ke kořínkům. O konečky se postará cestou dolů – rozhodně je nikdy nedrhněte. A jemná buďte i k pokožce hlavy, neškrábejte ji nehty.
  • Než nanesete šampon, vlasy dostatečně namočte teplovou vodou.

Věříte přípravkům 2 v 1

Zní to krásně, nemuset ve sprše po umytí vlasů čekat ještě dalších několik minut, po které byste měla nechat působit kondicionér nebo masku. Díky bohu za šampon a kondicionér 2 v 1, říkáte si? Kdepak, vlasy z něho tak blažené nejsou. Děláte totiž najednou dvě věci, které nejdou dohromady. Zatímco šampon vlasy čistí a otevírá (proto nejdou po umytí dobře rozčesat), kondicionér jejich strukturu naopak zavírá, vyhlazuje. Tím je i chrání před mechanickým poškozením při utírání, česání, fénování…

  • Než použijete kondicionér, vlasy opatrně vyždímejte. Přebytečná voda by ho zbytečně naředila.

Přeháníte to s vlasovými přípravky

Určitě to myslíte dobře, chcete své hřívě dopřát dokonalou péči a výživu. Jenže i tady platí, že všeho moc škodí. Jestliže na vlasy „navěšíte“ nespočet preparátů, byť účinných, budou zatížené, a tím pádem i bez objemu. Stejně tak je na škodu přehánět to s množstvím jednotlivých produktů. Nechte si poradit od kadeřnice, co konkrétně vaše vlasy skutečně potřebují.

  • Vlasoví stylisté doporučují používat produkty od jedné značky – vzájemně se ve svých účincích doplňují.
  • Nepřekračujte doporučenou dobu působení produktu. Výrobce ví, o čem na etiketě píše. A pak ho samozřejmě dobře opláchněte.

Zdroj informací: Amazing Paul Michell, Nivea, Lobey

Čtěte také:

Reklama