656f0322bdda9obrazek.png
Foto: Shutterstock

Muž zažaloval ženu za to, že po dobu rande s ním byla na svém telefonu

S tímto mužem by možná někdo mohl dokonce soucítit. Sedmatřicetiletý muž pozval v roce 2017 ženu na rande do kina na film Strážci galaxie Vol. 2. Ženu ale asi film příliš nezajímal, protože většinu času prý strávila na svém telefonu. To muže natolik urazilo, že na ni podal žalobu. Zdůvodnil ji tím, že žena porušuje pravidla kina a zároveň mu svým chováním narušila zážitek z filmu.
Žena nakonec souhlasila s tím, že mu zaplatí 17 dolarů za lístek a muž poté žalobu stáhl.

Zákazníci žalovali Redbull ta to, že jim „nedodal křídla“

Kdo by neznal slavný slogan firmy „Redbull vám dává křídla“. A kdo z vás by si ho vyložil doslova?

Hromadná žaloba nicméně v roce 2016 obvinila společnost ze zavádějící reklamy a nepravdivých tvrzení. Zákazníci uvedli, že nápoj firmy jim rozhodně „nedodal křídla“, a to ani obrazně řečeno. Prý se po jeho vypití necítili nabití energií. Redbull v tomto případě souhlasil s mimosoudním vyrovnáním a zaplatil částku 640 tisíc dolarů.

Únosce žaloval rukojmí za útěk

Tenhle příběh ve skutečnosti není tak úsměvným, jak by se na první pohled mohlo zdát. Mladý, tehdy sedmadvacetiletý muž jménem Jesse Dimmick surově ubodal o dva roky mladšího Michaela Curtise, poté mu ukradl peněženku, drogy a uprchl do Kansasu. Dva dny po vraždě vtrhl do domu manželského páru Lindsay a Jareda Rowleyových a držel je zde jako rukojmí. Když ale Dimmick usnul, páru se podařilo utéci. Dimmick byl tedy nakonec dopaden, ale neváhal manželský pár zažaloval za to, že mu utekli a následně ho vydali policii. Prý s nimi měl závaznou ústní smlouvu, že ho výměnou za peněžní odměnu skryjí před policií. Jeho žaloba byla ale zamítnuta a Dimmick byl obviněn a uvězněn.

Muž žaloval ženu za ošklivého potomka

Tento příběh se odehrál v Číně v roce 2012. Pohledný muž jménem Jian Feng potkal krásnou ženu, vzal si ji a počal s ní dítě. Když ale přišlo dítě na svět, byl Feng více než překvapen. Podle jeho slov se prý jednalo o „neuvěřitelně ošklivé“ dítě, které nebylo podobné ani jednomu z rodičů. Feng proto svou manželku osočil z nevěry. Provedené DNA testy ale ukázaly, že otcem je s určitostí právě on. Následně jeho manželka přiznala, že v minulosti podstoupila množství plastických operací a podstatně změnila svou vizáž. Feng neváhal a zažaloval ji za to, že ho uvedla v omyl tím, že nepřiznala svou vlastní tvář. Jeho žena mu musela zaplatit více než 120 tisíc dolarů.

Muž, který žaloval sám sebe

Vězeň Robert Lee Brock byl zatčen za vloupání. Mezitím, co si ve věznici odpykával svůj trest, přišel s neskutečně kreativním nápadem. Rozhodl se totiž zažalovat sám sebe o 5 miliónů dolarů za to, že porušil své náboženské přesvědčení a nechal se zatknout. Protože ale neměl žádný příjem, požadoval, aby tuto částku za něj zaplatil stát. Ačkoli to byl nápad vskutku mazaný, měl své jasně viditelné mouchy, a tak Lee Brock u soudu nepochodil.

Žena žalovala svého dvanáctiletého synovce za zlomené zápěstí z objímání

Jennifer Connell žalovala svého dvanáctiletého synovce za to, že čtyři roky předtím (když mu bylo osm let) ji na oslavě svých narozenin skočil do náruče a způsobil jí tím zlomeninu zápěstí, která ji neustále způsobuje komplikace. Ačkoli Connell popsala svého synovce jako milujícího a citlivého, žádala po něm 127 000 dolarů. Soud ale rozhodl ve prospěch chlapce, a tak žena nedostala nic.

Zdroj info: usatodaycbsnewsdenverpostbustlebbc

Čtěte také: