kolo

Sezóna prázdninových bikerských závodů Kolo pro život pomalu vrcholí. První ze dvou srpnových akcí oblíbeného seriálu pro celou rodinu se koná 12. srpna v Karlových Varech. Lázeňské město přivítá závodníky opět v nádherném areálu Meandr Ohře. Přírodní park o rozloze 8,7 hektarů se nachází v těsném sousedství areálu bývalé vodárny v Tuhnicích. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod a cílové brány zde najdete dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít na tento závod kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník.

Největší závodní novinkou letošního ročníku je změna místa startu hlavní trasy B a kratší trasy C. Z třídy T. G. Masaryka se po několika letech stěhujeme se startovní bránou zpět na Divadelní náměstí. Ten kdo první závody KPŽ ve Varech jezdil, určitě zaplesá. Atmosféra na hlavní kolonádě dodá závodu neopakovatelnou atmosféru a závodníci pro sebe získají rozhodně více prostoru. Navíc fanouškovskou klaku z řad příbuzných a známých doplní ta místní zvědavá a zahraničně turistická.

kolo

Hlavní trasa B (start 11:30) měří 57 km a tomu odpovídá i slušné převýšení 1500 m. Kratší závodní trasa C (strat 12:30) je dlouhá 37 km s převýšením 1140 m. Kromě těchto dvou tras pro dospělé bikery je připravena kolonezávodní trasa D, tzv. Fitness jízda na 24 km s nepatrným převýšením 390 m, která startuje svoji vyjížďku v 13:00 přímo z Meandru Ohře. Nemusíte se obávat délky trasy, kromě jednoho kopečku je celá vedena po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými zákoutími v okolí Karlových Varů s pěknými vyhlídkami a jednou dobře vybavenou občerstvovací stanicí. Právě Fitka je určena cyklistickým pohodářům, včetně rodinných týmů, svátečních jezdců a starších ročníků. Po celé dopoledne bude v areálu meandru probíhat oblíbený dětský seriál závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy v 6 věkových kategoriích (pro děti od 1 do 13 let), který vyvrcholí před polednem kláním drobotiny na odrážedlech. Ve všech kategoriích závodí zvlášť kluci a zvlášť děvčata. Všechny děti dostanou v cíli pamětní medaili, tři nejrychlejší z každé kategorie budou vyhlášeni na stupních a odměněni. Do závodu se můžete do 9. 8. přihlásit on-line za levnější startovné na www.kolopro.cz. Na místě se můžete přihlásit na všechny trasy v pátek 11. 8. 18:00 - 20:00, v sobotu 8:00 - 11:00 (11:30).

kolo

Závodní trasy B a C doznaly oproti loňskému roku pouze minimální změny. Souvisejí právě s přesunem místa startu. Po odstartování a následném přejetí Jánského mostu přes Teplou se před závodníky postaví sice krátký, ale poměrně strmý úsek ulice Zámecký vrch, odkud po cca 250 m najedou na známou Sovovu stezku. Dál už kolotrasa pokračuje ve stejných stopách, které vyjeli závodníci v předchozím ročníku. Tratě jsou vedeny nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavili nejen Karel IV., léčivé prameny a porcelán, ale také červencový filmový festival. Na své si přijdou jak elitní bikeři, tak amatérští cyklisté, kteří holdují rekreační jízdě. Zdejší terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Charakteristické jsou také fialové koberce rozkvetlých vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které osvěžíte svoje rozpálená těla. Nemůže chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s cyklistickým názvem Kolová a respekt vzbuzujícím Peklem, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem, dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem a další brod. Tuhle trasu ryzí bikeři nazývají jednou z nejbikovějších a nejnádhernějších ze série KPŽ. Cestou navíc mohou bikeři doplnit energii a tekutiny na 3 občerstvovacích stanicích a využít zde Servis Pointy Park Tool, kde vám rádi pomohou s případnými defekty na vašem biku.

kolo

Po celý den je v zázemí akce připravený doprovodný program pro celou rodinu. Děti mají možnost hrát si v koloDětském klubu, jehož centrem je stan se spoustou hraček a her. Ani v Karlových Varech nebude chybět Česká spořitelna Specialized Bike Academy KPŽ, ve které se pod odborným vedením slavných českých instruktorů můžete zdokonalit v jízdě na kole. Skvěle si zajezdíte i na pumptrackové dráze Chupa Chups. Hlavní partner závodu – Česká spořitelna připravila pro děti Modrou zónu s celou řadou disciplín, her a soutěží o hodnotné ceny i dětský koutek v kryté jídelně. Po vyhlášení vítězů na pódiu čeká dospělé i děti vylosování tomboly. Největším lákadlem je ale sám Meandr. Uprostřed letních prázdnin zde děti mohou bez zábran skotačit ve vodě, ochladit se a užít si spoustu legrace na písčité pláži skoro jako u moře!

kolo

Karlovarskému maratonu poskytl záštitu primátora města Karlovy Vary Petr Kulhánek, milým hostem závodu bude cyklistická legenda Antonín Bartoníček. Pořadatelé ze sdružení A.M. bike v čele s Josefem Kolářem všem vzkazují: „Počasí je objednané a my jsme připraveni odevzdat to nejlepší. Brod u Gejzírparku se samozřejmě také těší na své oběti :)“

Kolo pro život - největší seriál závodů na horských kolech pro veřejnost

Kolo pro život se za 17 let své existence stalo nejstarším, největším a nejpopulárnějším seriálem závodů horských kol, nejen v České republice, ale i na světové úrovni. Po sportovní stránce není známo, že by se někdo pokusil spojit cyklistické maratóny do tak rozsáhlého projektu, kde vedle olympijských vítězů a cyklistických profesionálů startují ryzí amatéři i celé rodiny s dětmi, a všichni si užívají den plný sportu a zábavy na čerstvém vzduchu po svém a naplno. O kvalitě této akce svědčí mimo jiné i to, že jejími patrony a ambasadory jsou mimo jiné nejlepší český fotbalový brankář Petr Čech a Jaroslav Kulhavý, dlouhodobě nejlepší český biker a zlatý olympijský medailista. Seriál se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva obrany a České unie sportů, ve spolupráci s Českou centrálou turistického ruchu Czech Tourism v rámci projektu Česko jede.

Seriálu se ročně zúčastní 30.000 závodníků, účast všech návštěvníků areálu závodů je více než dvojnásobná. Pořadatelé kladou důraz na maximální organizační, technické a sportovní zajištění, pro všechny závody platí jednotná pravidla a vysoká úroveň ve všech aspektech. Závody jsou pořádány ve všech regionech České republiky od dubna do října.

Všechny závody Kolo pro život jsou koncipované jako celodenní zábava pro celou rodinu. Významná pozornost je věnovaná dětem, pro které jsou organizovány závody ČT:D Junior Trophy i bohatý doprovodný program, který je zdarma pro všechny příchozí, nejen pro přihlášené závodníky. Děti mohou také absolvovat nenáročnou fitness jízdu spolu se svými rodiči a využít zvýhodněné rodinné startovné. Kolo pro život je příležitostí jak strávit celý den na čerstvém vzduchu, pohybem a s celou rodinou!

 

Náš tip: Vyzkoušejte Pumptrack Chupa Chups

Na pumptrackové dráze pomohou větším i menším dětem s průpravou a správnou technikou jízdy na kole v terénu vyškolení odborníci – hlídejte si, v kolik trénink začíná.

Tuto zábavnou dráhu zajišťuje značka oblíbených lízátek Chupa Chups. Pumptrack je dřevěná modulární dráha (na KPŽ měří zhruba 50 metrů). Bikerům slouží především k nácviku rovnováhy při jízdě na kole, nechybí boule, kopečky a zatáčky. Pro udržování rychlosti a plynulé jízdy je nutné správně pumpovat řídítky a přesouvat těžiště těla nad kolem. Je zajímavé, že nejšikovnější jsou na pumptracku malé děti, které ještě nemají zafixované z kola špatné návyky a držení těla. Mrňousové ve věku 3 let jsou dokonale uvolnění a zvládají to kolikrát lépe, než 12letí kluci nebo dospěláci.

Sladké odměny čekají

Každý, kdo přejede tuto terénní dráhu, získává lízátko! Svoji první zkušenost s terénem můžou vaši potomci zažít právě na dráze Chupa Chups, kde získají různé zajímavé ceny a stanou se Chupr jezdcem. Vyplňte si zábavný kvíz a těšte se, že se stanete výhercem dresu Chupa Chups – Chupr jezdec – na každém závodě se losují 2 výherci.

V zóně si však můžete zajezdit, i když zrovna helmu nebo kolo nemáte s sebou. K zapůjčení jsou na místě 3 dětská kola i helmy, další si můžete vypůjčit v jasně červeném stanu půjčovny kol v zázemí závodu.

chu

 

O značce Chupa Chups

Chupa Chups je hravá značka s dlouholetou tradicí, oslovující děti, teenagery i rodiče, známá po celém světě.

Například v Portugalsku lízátku jinak, než Chupa Chups neřeknou. První lízátko se na trh dostalo v roce 1958. Ikonické žlutočervené logo mu navrhl světoznámý malíř Salvador Dalí. Od roku 2006 je součástí portfolia italské společnosti Perfetti Van Melle, která patří mezi světové lídry na trhu s cukrovinkami. V České republice lízátko Chupa Chups patří mezi nejprodávanější. Do rodiny Chupa patří nejen lízátka různých tvarů a příchutí, ale také žvýkačky a želé bonbóny.

chupachups

 

chu

Čtěte naše články:

Reklama