...takhle nazvali můj podpis synovi spolužáci ve škole, píše naše čtenářka Helena. Přiznává, že její podpis je taková soustava klubíček, kliček a nožek kapku do kulata, ale v zásadě je na svůj podpis hrdá

Otázka podpisu

Není to tak dávno, co přišel můj synek ze školy (2.třída ) a povídal mi, děti ve škole mi řekli, že to, co mám v sešitě, je nějakej prdlej čmáranec. Tím mysleli můj podpis. Pravda, ani moje dcera mě dlouho neuměla podepsat pod omluvenky ( kolem 7 třídy ale přišla na to, že přes okno se dá napodobit úplně všechno ).

To, co mi vyjde z propisky, je taková soustava klubíček, kliček a nožek kapku do kulata :-) . Všimla jsem si, že se mi podpis během let mění, před deseti lety to až taková změť motanic nebyla.

Mám obecně vřelý vztah k písmu jako takovému, grafologie mě vždycky lákala, ráda se dívám lidem na písmo a některý mě vyloženě těší. Myslím, že je to krásná věda, písmo ke mě tak nějak promlouvá, těžko popsat, ale je to tak, asi se do toho ještě někdy pustím...

Strašně pěkný je třeba tibetský písmo, nebo židovský. Když jsme byli na dovolený v Izraeli, tak v Mc Donaldu nebyly vyfocený hamburgery, ale popisky v hebrejštině - vypadalo to asi takhle kolečko, hokejka, hrabičky, divná větívka a zase kolečko - to bylo asi nějaký jídlo ..... no náhdera !!!

Jinak jsem v životě podepsala strašnou spoustu kravin, majstrštik byla asi kupní smlouva na dům s budoucím manželem jako spoluvlastníkem ( přičemž placení bylo jen z mé strany - mě to tehdy připadalo tak nějak správný )

Když jsme se po letech rozváděli ( tu svojí půlku po mě svého času vyžadoval ) tak v majetkovém vyrovnání moje právnička nepochopitelně napsala, že si do svého výlučného vlastnictví výslovně žádám motorovou pilu ( v životě jsem jí neměla v ruce, ani netuším, kde se zapínala ). I když jsme tehdy stáli s bývalým proti sobě tohle byl fakt vtipný moment našeho rozvodu. To jsem podepsala a slzela jsem smíchy

Helena

Tak to bych se asi taky smála

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Napište mi také na dnešní téma PODPIS.

  • Jak byste popsala svůj podpis? Je čitelný, nebo spíš vypadá jako rébus?
  • Jste na svůj podpis pyšná? Vypadá graficky hezky?
  • Kolikrát za život jste změnila podpis? Jak rychle jste si zvykla na nový podpis po svatbě?
  • Zkoušela jste někdy napodobit podpis rodičů? Využila jste toho, nebo jste nenašla odvahu? Už někdy napodobily váš podpis vaše děti? Přišla jste na to hned, nebo až po čase?
  • Máte nějakou příhodu s podepisováním? Co třeba váš podpisový vzor v bance? Měla jste s ním někdy problém?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama