Jak se k dnešnímu líčení "dopracovala čtenářka s nickem SStream se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Maminka mi říkala, že se můžu začít líčit od padesáti, to mi bylo patnáct.

Ve dvaceti mi občas řekla, že z mé bledosti jde trochu strach, ať si na tom ksichtu něco nakreslím. V zápětí mi řekla, že to nebyl úplně nejlepší nápad, tak ať to nechám, jak to bylo. Vinnetou prý už není v módě.

Na fotkách vypadám jako zombie. Kolegyně v práci mi řekla, že vypadám jako sněhurka, či lépe, Wednesday z Adamsovy rodiny. Odvětila jsem, že sněhurka by byla lepší.

I přesto jsem se však do podoby této bledé holčičky začala stylizovat. Doposud tak či onak nic jiného nefungovalo. A tak v černé a černé nechávám svůj obličet svítit do dáli a straším tím kolemjdoucí.

Zmiňovaná kolegyně je grafička a líčením se jako svým hobby zabývá. A tak mi řekla, že je čas dospět, a ať se zastavím. Nebudu se příliš rozepisovat o tom, jak moc mi kleslo sebevědomí....

Jedno oko máš menší a trochu níž než to druhé, trochu ti odstávají uši. Obočí máš vůči tvaru tváře až příliš klenuté a chtělo by to trhat víc do délky než do oblouku. To vysoké čelo by chtělo ofinu, svítíš jako ruská jitřenka...

Zatlačila jsem slzu a pozorně poslouchala, jak mám používat bázi na oční stíny a proč mám používat světlé uvnitř a tmavé ven. Taky jsem se poprvé v životě setkala s vysouvací tužkou na oči a už taky vím, že když použiju řasenku na spodní řasy tak vypadám jako Bambi od Disneyho nebo spíš jako prostá česká kráva.

Kupodivu jsem taky zjistila, že to funguje a že si spousta lidí všimla rozdílu. Já byla z mého nového designu úplně unesena a šťastná jak blecha z té krásy, co se mi na ksichtíku zničehonic objevila.

Líčím se takto už dobrých pět let. Ráno mi to vezme osm minut, večerní líčení možná deset. Jsem věrná původnímu vzoru a nezkouším nic nového. Mám to v ruce a jsem si jistá, že to vypadá dobře a každý mě pozná.

SStream

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mít dobrého poradce na líčení je fajn, ale ještě lepší je, když se vy sama cítíte dobře.

Už jste si také našla svůj styl líčení? Nebo ráda experimentujete a zkoušíte stále něco nového? Nechala byste si poradit od vizážistky, nebo raději od dobré kamarádky? Jste momentálně se svým vzhledem spokojená? napište nám něco o svém kosmetickém minimu. Dnešní téma je o dekorativní kosmetice, šminkách, malovátkách a o všem, co nás činí ještě krásnějšími.

O své zkušenosti, názory a třeba i příběhy se můžete s námi podělit a napsat na:

redakce@zena-in.cz

Reklama