Letošní studentskou královnou, zvolenou v Městském divadle Zlín, se včera stala Jana Marečková z Prahy, která studuje na Univerzitě Karlově obor Antropologie.

Pětadvacetiletá kráska zářila ve všech částech programu - úvodní choreografii, rozhovoru s moderátorem, promenádě v plavkách i šatech. Výborně však zvládla i novou kreativní disciplínu, ve které musela ztvárnit představy o budoucnosti po absolvování oboru. Díky svému vítězství se nyní může radovat například z notebooku, digitálního fotoaparátu, další drobné elektroniky, poukazu na zážitek, zájezdu, seskoku padákem, kontraktu na pět módních přehlídek i kupónů na obuv, kosmetiku, šperky a šaty.
První Vicemiss sen stala Lucie Hubaczová z Troubska v Jihomoravském kraji, jejímž oborem na Masarykově univerzitě jsou podnikové finance.

Titul II. Vicemiss Academia ČR 2009 patří Kamile Houfové z Českých Budějovic, která studuje český jazyk se zaměřením na vzdělávání na Západočeské univerzitě v Plzni.

O Miss Academia ČR 2009 ON-LINE rozhodovala i tento rok veřejnost. Ta nakonec poslala nejvíce hlasů Aleně Zdvihalové z Kladna, studentce marketingových komunikací z Vysoké školy finanční a správní.

Vítězky se do soutěže přihlásily společně s 374 vysokoškolačkami ze všech koutů republiky a do finálové desítky se dostaly hlavně na základě vědomostně‐inteligenčního testu, který při semifinále tvoří 60 % veškerého bodového ohodnocení.

„Každý galavečer má vždy téma. Tím letošním, jež se promítlo do scény, scénáře i celkové atmosféry, byl zločin. Program byl pojat jako detektivní zápletka a obohacen netradičním programem. V něm přítomní a diváci sledující přímý přenos přes internet zhlédli vystoupení baletky, bojové umění capoeira i světelnou show,“ uvedla jedna z hlavních manažerek projektu Eva Bouchalová. Finálovým večerem to vše samozřejmě neskončilo.

Do soutěže se však bude moci ještě jednou zapojit i celá veřejnost. Od 1. dubna probíhá na stránkách www.aukro.cz dražba šperků z finálového večera od firmy Abon na podporu Občanského sdružení Anabell. To se zabývá pomocí postiženým nemocemi poruch příjmu potravy.

Soutěž Miss Academie ČR pořádají letos již potřinácté studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Její počátek se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby již sice soutěž prošla mnohými změnami, ale její poselství zůstává stále stejné:

Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence.“

Foto: Milan Bureš

Líbí se vám vítězky? Která nejvíc?

Reklama