Jaký má vztah k slavení Valentýna čtenářka Stará Blažková, to se dočtete v této novince. A krom toho i zjistíte, jaký má vztah k tomuto svátku Starý Blažek... Téma dne zní: Valentýn!

Naše čtenářka Stará Blažková mi zaslala k valentýnskému tématu dne následující příspěvek...


Zdravím všechny,
byla bych radši, kdyby nám svátek svatého Valentýna nic neříkal, ale... Oba jsme totiž těžce neromantické typy. Nemáme dokonce ani své datum, které dvojice obvykle mívají, protože bychom stejně nevěděli, které z těch tří vybrat.
No co co, měli jsme holt trochu kostrbatější rozjezd, než jsme definitivně pochopili, že si asi patříme. U mě tenkrát šlo hlavně o výzvu lapit tuhle blíženeckou poletuchu a u něj nejspíš o fakt, že lepší svíčkovou by mu udělal už jenom Pohlreich. Takže bylo rozhodnuto.
Takže ani svátek Valentýna nás nedonutí slavit něco, co je nad slunce jasné. Navíc ze srdce nesnáším prodej valentýnských artefaktů v podobě bavlněných trenek s rudými ďáblíky a podobných zhůvěřilostí. Tohle by mělo být trestné, protože jestli něco dokáže zadupat libido hluboko pod zem, je to právě tohle. Pak už následují jen tchyně v okruhu do jednoho kilometru čtverečního a zvědavě upřený pohled příliš brzy probuzeného batolete skrz šprycle dětské postýlky.
Hned na samém začátku jsme si svatosvatě slíbili a přísahali, že si nikdy žádné valentýnské dárky kupovat nebudeme. Ale minulý rok Starej Blažek naprosto nečekaně porušil naši úmluvu a vytasil se s květinovou výzdobou, čímž mi vykouzlil pitomý výraz ve tváři, protože já slovo dodržela a nic mu nedarovala. A tak mám letos pro všechny případy připravenou basu pěnivého moku. Vím totiž, že v případě valentýnské nutnosti by to pro něj byl ten nejkrásnější důkaz lásky. Jinak se budu tvářit, že jsem měla zrovna cestu kolem Špáru a měli akci.
Ale jak říkám, nesejde na datu. To, že ho mám ráda, mu klidně zavolám do kanclu kdykoli se mi zamane třeba v pravý poledne při smažení cibulky pod maso. Prostě jen tak. A bude to mít stejnou váhu...

Hezký den přeje,
Stará Blažková

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14. února 2011: Valentýn

  • Slavíte svátek Svatého Valentýna?
  • Rozdáváte Valentýnky?
  • Máte nějaký hezký valentýnský zážitek?
  • Jaký je váš názor na Svatého Valentýna jako na oslavu lásky?

Odpověď na jednu z těchto otázek mi zašlete do redakční pošty (viz adresa níže). Vyhrát můžete krásné fondy TORO pro romantické večerní posezení a k nim přidáme ještě ORION srdíčko Modré z nebe! Pokud chcete mít šanci na výhru, dbejte na to, aby byl váš příspěvek dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

POZOR! Dnes ráno jsem vyhlásil Valentýnský turnaj v samolodích! Najdete ho po přihlášení pod horní lištou magazínu, když kliknete na odkaz Turnaje!

toro a orion

Reklama