Můj taťka Honza byl, je a stále bude tím nej... chlapem v mém životě.

Když jsem se narodila, bylo mu 19 let. Jméno jsem dostala po něm. Má první vzpomínka na něj se váže k jedněm Vánocům. Byly mi čtyři roky. Sedíme u stolu, maminka nandavá slavnostní večeři a začínáme jíst. Najednou mamka vykřikne, chytne se za břicho a povídá. ,,Tak myslím, tatínku, že je to tady, pojedeme."

Byla totiž těhotná a každým dnem se mi měl narodit sourozenec. Tatínek vyskočil a běžel na nádraží k telefonu zavolat sanitku. To byl totiž široko daleko jediný telefon. Sanitka za chvíli přijela, maminka nastoupila, ale bylo mi divné, proč musím i já. Cesta do porodnice vedla přes vesnici, kde bydlela má babička Eliška. A tam mě právě tatínek vysadil a pokračoval s maminkou do nemocnice.

Zbytek Vánoc jsem tedy prožila u babi a dědy. Těsně před půlnocí 24. prosince se narodil bráška. 2.ledna  pro mě táta přijel a my dorazili domů. Pod vánočním stromkem na gauči ležela maminka a u ní vrněla zavinovačka. V první chvíli jsem si myslela, že je to mrkačka, kterou jsem jako dárek měla dostat. Ale taťka mě popostrčil blíže a já uslyšela: ,,No, neboj se, to je tvůj bratříček!" Otočila jsem k němu hlavu a ptám se: ,,Ale já chtěla mrkačku, ne brášku."

Tatínek se usmál, pohladil mě po vlasech a říká: ,,Neboj, taky na ni dojde," a sáhl pod stromek pro velkou krabici. Dychtivě jsem jí otevřela a opravdu. Ležela tam má první chodička s vlasama jako sluníčko. Hned jsem se s ní pochlubila mamince. Usmála se a říká: ,,No, vidíš, tak teď jsme obě maminky. Budeme si pomáhat s našimi ,,miminkami", co říkáš?"

Januše.


Děkujeme za nádherný příběh.

To tedy byl pěkný "vánoční " dáreček - bráška :).

redakce@zena-in.cz

Reklama