Když už jsme dnes alespoň obrazně nazuly gladiátorky, co kdybychom se podívaly na nohy a nehty? Přece jen je ukazujeme v otevřených odhalených botkách a mohly by nám pokazit celkový dojem. A přitom stačí tak málo.

Buď zajdeme na pedikúru, nebo si můžeme ozdravnou a zkrášlující proceduru udělat samy doma. Koneckonců, nohy nás nosí celý život a trochu pozornosti si snad zaslouží, ne?

Jak na to?

Dopřejte jim koupel, díky níž snáze odstraníte ztvrdlou kůži. K dostání jsou různé druhy, třeba s mořskou solí, bylinkami a minerálními látkami.
S odolnější kůží na patách si poradí pemza. Můžeme pokračovat peelingem, který pokožku nohou zjemní a vyhladí. Opilujeme nehty a osvěžíme hydratačním krémem nebo chladivým gelem.

Základní péče je hotova a můžeme začít lakovat. Výběr laku je na vašem vkusu a odvaze. Pokud se to týká rukou, jsem v barvách laků konzervativní, ale na nehty u nohou jsem schopna nanést mnohem odvážnější barvy.

Poslední dobou se mi docela líbí třeba černá, ale i limetkově zelená a oranžová. Na opálených nohách vypadají tyto zářivé barvičky opravdu zajímavě. 

No a když máte krásně upravené, samozřejmě depilované nohy a nalakované nehty, můžete si je dozdobit i různými řetízky, náramky (no spíš bych je nazvala „nákotníky“) a prstýnky.

Ale pozor, náplast, byť by byla s hezkým obrázkem, patří spíš mezi módní trapasy.

Jak si krášlíte nožky do letních sandálů?
Děláte si pedikúru doma, nebo se svěřujete raději do péče odborníků?
Stříháte si kůžičku, nebo ji zatlačujete?
Stříháte si nehty do obloučku, nebo rovně?
Jaké barvy laků používáte?
Krášlíte si nohy i jinými ozdobami?

Napište nám o tom.
Reklama