Milá Chachito, děkuji i za váš příspěvek. Máte krásné a zdravé nehty, važte si toho! A s kousáním nehtů jste kdysi dobře zatočila, tleskáme. Krásný den!


 

Patřím k těm šťastnějším, které do vínku dostaly  zdravé a pevné nehty, proto si dovoluji lakovat své nehty velice často.  Na nohách nosím pouze francouzskou manikúru, ale na rukách se vždy „vyřádím“. „Ujíždím“ na pastelových barvách, i když občas, podle nálady, si nehty nalakuji extravagantní barvou a je mi jedno, jestli ladí či ne s doplňky a s celkovým vzhledem.  Razím názor, že pokud někdo chce a má chuť, může si s klidem lakovat nehty co třetí den. Na trhu je totiž obrovské množství výrobků, které jsou šetrné k naším rukám a nehtům... stačí si jen vybrat :)  Nikdy si nekupuji „levné“ laky, vždy pečlivě čtu složení výrobku, a pokud tam není…nekoupím. Vyhýbám se takovým, které obsahují formaldehyd, toluen, DBP (dibutyl ftalát) a jejich deriváty…. jsou to jedy a ty na mé tělo nepatří. Totéž platí o odlakovačích.

Manikúru si dělám sama…. nevěřím salónům. Nosím krátké nehty (dlouhé mě při práci na PC obtěžují), pečuji o nehtovou kůžičku přírodními přípravky (kůžičku nestříhám, pouze zatlačuji). Každý den před spaním do nehtů a do kůžičky vmasíruji silnou vrstvu krému a nechám půl hodiny působit, poté zbytek krému setřu papírovým kapesníčkem. Po odlakování vždy nechám dva, tři dny nehty odpočinout bez jakéhokoliv laku a pak se zase „vrhu“ na další lakování. Lakuji vždy třemi kroky: nejprve podkladový lak (base coat), na to barevný a naposledy bezbarvý lak  (top coat) ….. A mimochodem, za největší chybu při lakování považuji nepoužívání podkladového laku.

Doposud jsem neměla tu čest vyzkoušet umělé nehty a ani bych si je nikdy nedala udělat. Na první pohled umělé nehty jsou velice přitažlivé, pěkné, ale viděla jsem v jakém stavu takové nehty v reálu  jsou. Plné plísně, znetvořené (samozřejmě není to pravidlem) …přesto.. děkuji, nechci :) Mám ráda své přirozené nehty.

O kousání nehtů bych mohla napsat knihu. Také jsem si tím prošla, když jsem byla malá. Kousala jsem si nehty asi tak do 14 let. Hůře jsem se totiž  srovnávala se stresem a s problémy v rodině. Zlom nastal s přechodem na SŠ, kdy jsem kolem sebe viděla spoustu krásných holek s krásnými nehty a já se rozhodla, že se již nechci stydět za své ruce. Bylo to těžké….jako když se snaží alkoholik zbavit své závislosti, ale nakonec jsem se to odnaučila. Takže, kdo má stejný problém, pak mi věřte ….. chce to jen pevnou vůli :)

Chachita

Pozn.: Text neprošel redakční korekturou

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

Reklama