Přeji pěkný den redakci i všem ženám-in.

Sama pejska nemám, ale přesto se zapojím do debaty. Moje zkušenost se týká pejsků mé kamarádky. Znám ho od dětství, kdy jsem k ní chodívala. Měla dva krásné sněhobílé špiclíky - psa a fenku. Fenka byla velice hodná, nechala se v klidu pohladit. To ze psa jsem měla větší respekt, ale postupně jsem si zvykla ho taky opatrně pohladit, většinou v přítomnosti kamarádky.

Na jedné z návštěv, kdy pes seděl na schodech do domu, jsem ho chtěla pohladit. Domnívala jsem se, že mě za ty roky už zná, že mi nic nehrozí. Přesto se  po mně ohnal a kousl trochu do ruky. Kamarádka byla zrovna uvnitř domu. Nebylo to nic vážného, ale přesto jsem byla mírně v šoku. Míša, tak se pes jmenoval, dostal  pěkně vynadáno. To, co se stalo, byla určitě i moje chyba. Později odpoledne, kdy jsme seděli na zahradě, se Míša kolem mě ochomítal a  choval se, jakoby věděl, co provedl a mrzí ho to.

Vzala jsem si ponaučení a psy si nehladím bez optání a upozornění  majitele. I mírumilovný pes nemusí mít někdy náladu na mazlení.

Erka1Máte naprostou pravdu, majitel zná svého psa nejlépe a ví, kdy ho pohladit a kdy ne.

Ohnal se po vás pes, i když vás dobře znal?

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!

Reklama