Vodnář – znamení, které ve dvou až třech dnech navštěvuje Měsíc a přitom ovlivňuje naše lýtka a žíly. Vše, co ve dvou až třech dnech Vodnáře uděláte pro svá lýtka a žíly, působí intenzivněji, vyjma operací v této oblasti.

Dny Vodnáře jsou dny světla. I přes zataženou oblohu působí prosvětleným dojmem. Pokud svítí sluníčko, má obzvláště intenzivní svit, a je třeba si dávat pozor v jarních a letních měsících také na úpal.

Tělo

Ve dnech Vodnáře byste neměli dlouho stát ani se vydávat na pěší túru. Náladu vám zkazí i dlouhá procházka městem, natož nějaké fyzické přetížení, na které nejste zvyklí. V těchto dnech se také časteji ozývají křečové žíly. Pokud chcete zabránit jejich vzniku, houpejte se na nohou ze špiček na paty a zpátky. Při zánětech žil a křečových žilách pijte kopřivový čaj – pročistí krev. Vynechat byste měli také ošetření zubů. Posilujte svůj imunitní systém. Dopřejte si masáž či relaxační koupel pro nohy a klouby. Ve Vodnáři snáze přijímáme tuky, pozor na nadváhu. Je-li Vodnář v úplňku a vaše miminko se zrovna dere na svět, měl by pro vás být porod poněkud jednodušší. Stejně jako by se mělo ve stejný čas dařit odstavovat kojence.

Domov

Nezalévejte květiny, šíří se škůdci. Dařit se vám jinak bude snad vše, nač doma sáhnete. Ať už jsou to drobné opravy, uskladňování potravin, úklid či chemické čištění. Dobře vyčistíte také boty, police i porcelán a provětráte byt. Snad jen do pečení byste se neměli pouštět. Těsto by nemuselo vykynout.

Zahrada

Ač momentálně zasypána sněhem, tak zahrada ve Vodnáři je plná květů, avšak práci na ní se příliš nedaří. Můžete okopávat a plít plevel, sklízet to, co se má sušit, a pustit se můžete také do septiku. Jinak se pracím příliš nedaří.

V práci by se vám dařit mělo, zvláště pokud váš obor je obor umělecký, spojený s reklamou či prostě jen styk s lidmi.

Vodnář přeje také zábavě, večírkům a plesům. Vydejte se raději na ně, než se doma hádat s partnerem. Hádky jsou to, co také Vodnáře provází. Více se soustřeďujte na plány do budoucna. Je také čas na poznávání nových lidí, přátel a možná i na nějakou tu novou známost.

Nebližší dny Vodnáře nás čekají 29., 30. a 31. ledna.

Reklama