Pohnutky umělce můžou být různé. Ale většina z nich vám potvrdí, že negativní emoce jsou svým způsobem nejinspirativnější. Otázkou je, zda může negace, špatná nálada či chandra zplodit krásu. Podívejte se na kolekci porcelánových prstenů, nazvanou Angry Bitch, od designérky Zuzany Holaňové.

Většina z nás se běžně setkává s porcelánovým nádobím, někomu zdobí police či vitríny porcelánové sošky. Ale co třeba porcelánové šperky? Zdá se vám to neobvyklé, zajímavé, originální? Podívejte se, jak si s tímto materiálem poradila mladá designérka Zuzana Holaňová

Nepřehlédnutelné prsteny z kolekce Angry Bitch jsou vyrobeny z porcelánu, což je velkou výhodou pro lidi alergické na kovy, ovšem s ohledem na  křehkost materiálu také určitým rizikem... „Vyrábím prsteny tak, aby něco vydržely, sama je testujI a dělám s nimi všechno, ale samozřejmě je to porcelán a může se jednoho dne rozbít. Ovšem naprostá většina našich zákazníků má k prstenu silný vztah a podle toho se k němu i chovají,“ reaguje designérka Zuzana Holaňová.

A proč název Angry Bitch?

„Původně to byla hlavně má osobní terapie, dostala jsem se do situace, kdy se ve mně nahromadila spousta negace. Byl to moment, kdy snad vše kolem vás jde špatným směrem, a vy nevíte, co s takovým množstvím negativní energie dělat. Můžete se vztekat, křičet a nadávat, ale to je jen plýtvání časem. Tak jsem si v duchu řekla: No co, shit happens. Využila jsem celé té situace a začala tvořit projekt, který mi pomáhal se vším se vyrovnat. Nakonec jsem bylia mile překvapena, že celý projekt funguje jako terapie i pro naše zákazníky a baví je stejně jako nás,“ dodává Zuzana Holaňová.  

Prsteny jsou k dostání v Debut Gallery.

Jak se vám líbí tyto šperky? Nosila byste je?

Čtěte také:

 

 

Reklama