Možná si budete připadat hloupě, ale pokud nejste spokojení s tím, jak vypadáte na fotkách, pomůže jedině trénink správného pózování. To dokáže doslova zázraky. A pár minut strávených před zrcadlem později přinese kýžené ovoce v podobě snímků, za které už se nebudete muset stydět.

Lepší než na akci prchat před fotografem, který si vás nakonec stejně najde (a vy nebudete mít fotku pod kontrolou), je mu jednoduše zapózovat. Pokud to uděláte správně, můžete si prodloužit nohy nebo schovat kila navíc.

Najděte si hezčí stranu
Nikdo nemá dokonale symetrický obličej a jedna strana je vždy o něco atraktivnější než druhá. Najděte ji před zrcadlem a pokud je to možné, točte se k fotoaparátu spíše touto stranou.

cl1.jpg
Foto: Shutterstock

Nefoťte se přímo zepředu
Takto většinou vznikají ty nejhorší fotky. Člověk vypadá menší a tlustší, než doopravdy je a nepřidají tomu ani nahrbená záda, která jsou častým prohřeškem. K fotoaparátu se raději natočte trochu z boku. Postavu si můžete prodloužit tím, že jednu nohu mírně předsunete před druhou a jednu ruku si můžete dát třeba v bok. Dobrou práci v tomto ohledu udělají také postoje na špičkách. 

kol.jpg
Foto: Shutterstock

Chůze
Pokud máte problém s tím, že v pózách působíte strnule a neumíte se uvolnit, můžete zkusit chůzi a požádat fotografa, aby udělal několik snímků za sebou. 

shutterstock-1682928505.jpg
Foto: Shutterstock

Podívejte se přes rameno
Další oblíbená póza, která je často k vidění na Instagramu, je pohled přes rameno. K fotoaparátu se natočte jedním bokem, vykročte směrem dopředu a podívejte se přes rameno do hledáčku.

shutterstock-477963829.jpg
Foto: Shutterstock

Když nevíte, co s rukama
Častým problémem bývá skutečnost, že lidé na fotce nevědí, co s rukama. Potom působí strnule a křečovitě. Možností je několik – ruce si můžete dát v bok, zasunout je ležérně do kapes, také je můžete využít k tomu, že si budete romanticky strkat vlasy za ucho. Rukou si také můžete podepřít bradu nebo se oběma rukama opřít o zábradlí. Pomůže i nějaká rekvizita – kabelka, květina nebo třeba klobouk, který si můžete přidržovat na hlavě.

shutterstock-1081400402.jpg
Foto: Shutterstock

Rozdováděná póza
Jestliže chcete vypadat opravdu vesele, můžete realizovat další velmi oblíbenou pózu. Spočívá v tom, že se k fotoaparátu natočíte mírně bokem, jednu nohu vykopnete dopředu a druhou postavíte na špičku. Jedna ruka směřuje nahoru a druhá dolů.

shutterstock-1675349572.jpg
Foto: Shutterstock

Vhodné oblečení
Opticky zeštíhlit vás může nejen správně zvolená póza, ale také oblečení. Dobrou volbou jsou kalhoty nebo sukně s vysokým pasem, díky kterým budete působit vyšší. Vršek si do nich jednoduše zastrčte.

 shutterstock-709602748.jpg
Foto: Shutteterstock

Pozor na druhou bradu
Druhá či snad dokonce třetí a čtvrtá brada se může na fotce udělat i lidem, kteří ji ve skutečnosti vůbec nemají. Je to způsobené tím, že tlačí hlavu příliš dozadu. Snažte se ji proto držet více zpříma a velmi mírně vystrčenou dopředu. Další možností je ji rozvěrně naklonit na jednu stranu. Pořád ale myslete na to, abyste ji nezakláněli dozadu, ani přehnaně nevystrkovali dopředu.

cl.jpg
Foto: Shutterstock

Make-up dokáže divy
Před focením se alespoň mírně naličte. Základem je sjednocená barva pleti a přepudrovaný obličej, abyste se na snímcích neleskla a nevypadala upoceně. Myslete také na to, že na fotkách vypadá make-up méně výrazně než ve skutečnosti. 

shutterstock-1891088623.jpg
Foto: Shutterstock

Úsměv jako nejhezčí doplněk
Úsměv dělá každého krásnějším, ale musí být od srdce, aby se smály i oči. Faleš je na fotkách poznat. Vzpomeňte si proto při focení na něco, co vám dělá radost. Nezapomeňte držet otevřené oči a jazyk si můžete dát na horní patro. Pokud nemáte zrovna perfektní zuby, nemusíte se nutně křenit jako blázen, mírné pousmání bohatě postačí.

shutterstock-155769515.jpg
Foto: Shutterstock

Detaily dělají velké rozdíly
Drobným rozdílům v jednotlivých pózách, které mohou fotografii buď vylepšit, nebo z ní udělat nekoukatelný snímek se na svém Instagramu věnuje fotografka Bonnie Rodriguez Krzywicki.

Čtěte také:

Reklama