O tom, že je běh opravdu oblíbeným sportem, jste se mohly přesvědčit třeba jako běžec nebo divák dvacátého ročníku pražského půlmaratonu. Běželo ho celkem 11 500 nadšenců! Běhání je zkrátka in, takže pokud pořád váháte, že vás bude píchat v boku, nebo že by vás to nemuselo bavit, tady je malá inspirace a motivace. Na nás holky ty oblečky totiž opravdu platí dobře, nemyslíte?

Když počasí nepřeje
sp2.jpg

Běháte-li ráno, teploty nemusí být úplně vysoké, a tak, aby vám zbytečně neztuhly svaly, oblékejte dlouhé legíny. Volte ideálně takové, které vás nikde nebudou škrtit, rdousit, škrábat... K nim přihoďte funkční mikinu nebo tričko s dlouhým rukávem, které bude také na tělo, zejména proto, aby vám pod něj nefoukalo a nenastydly vám záda.
Nikdy, a to za jakéhokoliv počasí, nezapomínejte na podprsenku s vysokou oporou. Proč a jakou zvolit se dočtete zde.

Když je tak akorát
sp3.jpg

Pokud není zima, ale na šortky to také nevidíte, sáhněte po legínách. Lýtka případný chlad vydrží dobře. Proti větru vsaďte na funkční bundu s technologií „windproof“ a voděodolnou povrchovou úpravou. Díky ní na vás bude nepřízeň počasí krátká, a navíc vás ochrání i před případným deštěm.
Jestli nejste běžec začátečník, určitě oceníte investici do sportovních hodinek s hrudním pásem (nebo s čidlem přímo v hodinkách), pomocí nichž můžete sledovat svou tepovou frekvenci.

Když je vedro
sp1.jpg

Venku pařák? V tom případě choďte běhat buď ráno, nebo až později večer, ať nedochází k přehřátí organismu. Oblékejte se lehce, přesto funkčně, abyste se doslova nekoupaly ve vlastním potu.
Noste světlé barvy, čím lehčí, tím lepší. V létě si klidně nazujte i o něco lehčí boty. Takové, co mají na povrchu jen síťovinu. Nohy vám budou alespoň dobře dýchat.
Pokud chcete podpořit své běžecké snahy, zobejte účinné spalovače. Nejen, že vás nastartují a zvýší výkon, ale navíc spálíte i nějakou tu kalorii.

Také si přečtěte:

Uložit

Reklama