seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Důvod, proč make-up nedrží nebo se drolí, může mimo jiné kořenit v péči o pleť, konkrétně v denním krému. Určitě víte, že by líčení měla předcházet důkladná příprava. Ta spočívá v dokonalém vyčištění pleti a nanesení krému. A tady možná děláte chybu a přeskakujete jeden nezbytný krok. Samozřejmě byste neměli volit příliš mastné krémy, které se nemají šanci vsáknout do pleti a jsou vhodnější spíše na noc, protože jsou výživnější. Pokud zvolíte vhodný krém, i tak se můžete setkat s neúspěchem.

Na pleť byste měli nanést dostatečné množství krému, ale před tím, než se rozhodnete na pleť make-up dát, zkontrolujte, zda ho není moc. I přesto, že se vám bude zdát, že je krém vstřebaný, vezměte do ruky kapesníček a „poťupkejte” si s ním obličej. Do kapesníčku se vsákne přebytečný krém, který by se po smíchání s make-upem mohl drolit nebo dělat fleky.

Je to jednoduchý krok, který vám nezabere příliš času a pomůže udržet make-up na místě. Tento trik se objevil na TikToku a ne jeden uživatel si ho chválí.

Vyzkoušejte ho také a třeba budete mít konečně dlouhotrvající make-up, který vydrží celý den.

Zdroj: TikTok videa

Reklama