Máte doma kočičku a už jste si zvykla na její vrtochy? Kočky pořád jen nepředou, ale čas od času dokáže být také setsakra podrážděná. Co ji nejvíc vytáčí?

Čerstvý majitel chundelatého mazlíčka by měl znát pár zásad. Kočky podrážděně reagují hned na několik věcí: na hluk, na vodu, na mazlení, když zrovna ony nechtějí, na to, že ihned nedostanou jídlo, které si zamanou...

 Zatímco pes nedělá s koupáním a myrtím velké štráchy, kočky jsou na vodu alergické. Proto počítejte s tím, že po takové kočičí koupeli budete celá mokrá, podrápaná do krve a jediné suché místo v koupelně bude vaše micinka.
 Dráždění syrovým masem je hodně nebezpečné. Kočka v sobě své šelmovské pudy nezapře. Veškeré maso, které se ocitne v její blízkosti, považuje za své výhradní vlastnictví o bude o něj lítě bojovat.
 Pokud kočička spinká, není radno ji budit! Je totiž mimořádně alergická nejen na každý větší hluk, ale obzvlášť na leknutí.
 Kočka z intonace vašeho hlasu pozná, co jí říkáte. Takže pozor na každé zlé slovíčko!

Dáváte přednost pejskovi nebo kočičce? Víte, že kočka domácí (s výjimkou přešlechtěných zvířat s kilometrovým rodokmenem) není na rozdíl od psa stále ještě považovaná za domestikovaného – zdomácnělého tvora? Lze ji jen ochočit!

Reklama