oci.jpgFoto: Shutterstock

„V okolí očí máme nejtenčí pokožku z celého těla. Její „tloušťka“ je zde pouhých 0,1 mm. Podkoží je navíc řídké a snadno přijímá tekutinu. To je důvod, proč se v těchto místech tak snadno tvoří otoky,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté. Jemná a citlivá pokožka kolem očí také trpí vlivem nevhodných povětrnostních podmínek – zvláště tehdy, je-li často vystavovaná slunci, větru nebo mrazu. Škodí jí i nevhodné způsoby odlíčování, grimasy a časté upřené koukání na obrazovky monitorů.

Pokud si tedy chceme oční okolí uchovat co nejdéle krásné a zdravé, je třeba o něj důsledně pečovat, a to přípravky vyvinutými speciálně pro tuto oblast obličeje. A proč nestačí klasické krémy na obličej? „Krémy určené k péči o pleť mají své specifické vlastnosti a složení, protože jsou určené na určité typy pleti – suchou, mastnou, aknózní atd. Pro citlivou pokožku kolem očí se ale nehodí. Naopak speciální oční krémy mají takové složení, aby nedráždily oči, uměly si poradit s vráskami, a hlavně, aby v jemné pokožce očního okolí podporovaly hydrataci i mikrocirkulaci. Proto také bývají dražší než klasické krémy na obličej,“ upozorňuje Denisa Jasinská.
5f6b388bc2e4eobrazek.png
RefectoCil podložky pod oči, 618 Kč / Sisley omlazující oční sérum, 2 690 Kč / Kiehl’ s oční sérum, 1170 Kč / Avon krém na oční okolí a rty, 239 Kč / Naobay oční krém, 690 Kč

Reklama