V zimě je pokožka vlivem častého výkyvu teplot mnohem citlivější a náchylnější na podráždění než v létě. Pleť na první pohled může působit zašedle, začnou se na ní tvořit ošklivé šupinky a rychle se vysušuje, což někdy vede i ke vzniku ekzémů. Dlouhodobým pobytem v místnosti s ústředním topením navíc dochází k dehydrataci pokožky, čímž kůže ztrácí elastičnost a rychleji tak stárne. Aby vaše pokožka zůstala i v zimě krásná a neztrácela svůj mladistvý vzhled, je potřeba dodržovat následující tři pravidla.

1. Vyčistěte svoji pleť!

Nezapomínejte, že základem péče o pleť je její správné čištění. Jakékoliv krémy a séra jsou k ničemu, pokud je nanášíme na znečištěnou pleť. Nejprve je tedy nutné odstranit usazené nečistoty. Teprve poté mohou proniknout účinné látky používaných přípravků do kůže a mohou jí dodat správnou výživu. V zimních měsících se nedoporučují čistící přípravky s obsahem alkoholu. Ten totiž pokožku příliš vysušuje. Raději sáhněte po jemné micelární vodě, která dokonale odstraní make-up i zbytky nečistot a zároveň vaši pleť šetrně vyčistí.

2. Hydratujte!

Po očištění je potřeba pokožce dodat potřebné živiny. Dehydratovaná pleť totiž stárne mnohem rychleji, její regenerace se prodlužuje a začnou se v ní tvořit vrásky. Dobré je proto používat speciální hutné hydratační krémy, které mají promašťovací efekt. „Krémy s označením Rich jsou hutnější a lépe vaši pleť v zimě zásobí živinami, přitom neucpávají póry a eliminují projevy citlivé pleti jako například začervenání, pnutí, pálení nebo svědění. Pleť tak bude hydratovaná a dobře připravená na nanesení make-upu,“ radí dermatoložka z Ústřední vojenské nemocnice Praha Marie Krbcová. „Na noc doporučuji používat hydratační séra. Jsou sice dražší, ale oproti krémům obsahují větší podíl aktivních látek a zajišťují efektivní a rychlejší účinek,“ vysvětluje Krbcová.

3. Rozmazlujte se!

Pokud stále i přes všechny výše uvedené procedury vaše pleť působí zašedlým, mdlým dojmem a celkově vám připadá bez energie, je potřeba pro ni udělat ještě něco navíc! Pořiďte si pleťovou masku anebo peeling a začněte svou pleť pořádně rozmazlovat. „Zimní období je totiž ten nejlepší čas pro používání ovocných kyselin, které pomůžou pokožku rozzářit a dodají jí zdravý vzhled. Pravidelnou aplikací pleťové masky anebo peelingu svou pleť znovu oživíte a nastartujete v ní regenerační procesy,“ říká dermatoložka Krbcová a dodává: „Navíc při použití masky nebo peelingu pleť hydratujete a vaše póry zůstanou čisté.“ Stačí si jen vybrat tu správnou variantu a vaše pleť se vám následně odmění.

NÁŠ TIP: Hýčkejte svoji pleť pravým hedvábím

Jelikož vaše pleť dostává v zimních měsících pořádně zabrat, je dobré její zdravý vzhled obnovovat. O to víc zasluhuje správnou a účinnou péči oblast okolo očí, která je nejzranitelnější. S přibývající léty totiž vznikají nepříjemné otoky a tmavé kruhy, přicházejí hlubší vrásky a pokožka ztrácí hebkost. S tím vám může pomoci obnovující sérum v kapslích a regenerační sérum v kapslích na pokožku kolem očí od značky tianDe. Esenciální složkou obou produktů je hedvábí, a to až 40 %. Hedvábný protein je podobný lidskému keratinu, dobře se na pokožce uchycuje, chrání ji, zadržuje vlhkost a brání proti nepříznivým vlivům okolí. Hydrolyzované neboli tekuté hedvábí se používá na regeneraci pokožky, vlasů i nehtů. Sérum je šampionem, co se týče obsahu účinných látek, a právem se mu proto říká koncentrát krásy. Mimo jiné totiž obsahuje i další obohacující látky, jako jsou pupalkový olej, jojobový olej, vitamin E a ceramidy. Všechny tyto látky společně s hedvábím napomáhají ke zmenšení hloubky vrásek a obnovují pružnost vaší pleti. Výsledek je navíc viditelný ihned po prvním použití.

Reklama