Poměrně častým jevem v sexuálním životě je, že partneři potřebují rozdílně dlouhé doby pro dosažení orgazmu. To, že k němu spontánně dospějí současně, je v realitě každodenního života velkou vzácností. I když je to v literatuře a ve filmech samozřejmostí, opak je pravdou.

Pro muže je důležité, aby svou partnerku uspokojil a zároveň jako muž neselhal. Muži ale často bojují se sexuálními problémy, jako je třeba nedostatečná erekce nebo předčasná ejakulace. Problém, který vznikne se ale netýká jen muže, ale i jeho partnerky. Jak takovou choulostivou situaci řešit?

 „Česká žena potřebuje v průměru sedm minut k dosažení orgasmu. Většina mužů však má tendenci ejakulovat podstatně dříve. Cílem by proto mělo být sladit tento nepoměr ke vzájemné spokojenosti obou partnerů,” vysvětluje sexuolog Petr Weiss. Pokud muž předčasnou ejakulací trpí a tento svůj problém nijak neřeší, může se po čase stát, že se neschopnost uspokojit partnerku přenese na celý partnerský vztah, který to negativně ovlivní. „Nesoulad v sexuálním životě totiž nutně vede i k narušení partnerského vztahu jako takového. Až hrozící rozpad vztahu je většinou tím hnacím motorem, proč muži překonají ostych a začnou svůj problém řešit s odborníkem,“ uvádí lékař MUDr. Karel Kočí.

sexMožná to sami znáte a dokážete se do takové situace vcítit. Pro řadu mužů je neschopnost uspokojit partnerku poměrně frustrující záležitostí. Proto se tento problém snaží řešit, ale mnohdy to nedělají zrovna tím nejoptimálnějším způsobem. Snaha vyhnout se lékařskému vyšetření muže často přivede například na internet, kde si opatřují různé léky z nejasných zdrojů nebo doplňky stravy, které fungují jen krátkodobě a navíc na efektu placebo. Výrazný medicínský účinek takových přípravků není prokázán žádnou studií a v případě nákupu neoriginálních medikamentů se už doslova jedná o hazard s lidským zdravím.

Pokud muž nevyhledá včas lékařkou pomoc, budou problémy v sexuálním životě přetrvávat i nadále. Pouze lékař totiž může na předčasnou ejakulaci či poruchu erekce zvolit vhodnou a efektivní léčbu, která jako jediná nabízí účinné řešení. A dlužno poznamenat, že pokrok, který byl za poslední roky v tomto směru učiněn, je nebývalý! Dnes už dokonce existuje nejen první lék, specificky určený na léčbu předčasné ejakulace, ale také celá řada metod k léčbě erektilní dysfunkce. Tou nejrozšířenější je nepochybně farmakologická léčba. Na českém trhu je k dispozici několik léků ze skupiny tzv. inhibitorů PDE-5, které mohou naplnit očekávání mužů od léčby jako je např. rychlý nástup účinku, dlouhodobé působení a současně nízký výskyt vedlejších účinků. Vývoj v této oblasti postupoval rychle, a tak může lékař svým pacientům předepsat nejen dnes již déle známé léky, ale také nové preparáty, s rychlým nástupem účinku (některé mohou začít fungovat cca do 15-30 minut od podání) a současně nízkým počtem nežádoucích účinků. Léky na erektilní dysfunkci však nejsou volně prodejné a může je předepsat jen lékař po odpovídajících vyšetření.“

Pokud i vám kazí porucha erekce nebo předčasná ejakulace prožitek z milování, můžete pro začátek navštívit webové stránky www.nejennachvili.cz. Zde se dozvíte základní informace a v případě potřeby máte jedinečnou možnost domluvit si osobní konzultaci s lékařem z vašeho regionu.

Reklama