Lidské tělo obsahuje až 60 % vody, kterou ztrácí vylučováním, dýcháním a pocením. Aby náš organizmus fungoval tak, jak má, je potřeba pravidelně a dostatečně pít. Odborníci doporučují vypít dva až tři litry tekutin denně a v horkých dnech zvýšit jejich příjem až na čtyři litry. Průzkum společnosti Tetra Pak ukázal, že spotřeba tekutin v České republice je velmi nízká, v průměru vypijeme pouze  0,75 l tekutin na osobu.  

Podle údajů společnosti Tetra Pak o spotřebě nealkoholických nápojů, je konzumace tekutin v České republice podprůměrná. Odborníci varují, že dehydratace organismu je často těžko pozorovatelná, a pokud je dlouhodobá, může způsobit vážné zdravotní problémy. Zdravé lidské tělo obsahuje asi 60 % vody a k jejím ztrátám dochází částečně vylučováním, ale také dýcháním a pocením.

Proto odborníci doporučují cíleně dodržovat pitný režim a pít především čistou vodu nebo ovocné džusy ředěné vodou v poměru 1:1, popřípadě 1:2 ve prospěch vody. Tak doplníte tekutiny a díky džusům získáte i nezbytný obsah minerálních látek a vitamínů. Například sklenice 100% džusu z pomerančů, grapefruitu či černého rybízu pokryje doporučenou denní dávku vitamínu C. Není třeba mít strach z porušení zásad zdravé výživy – 100% ovocné džusy obsahují čistou ovocnou šťávu bez přídavku cukru, vody, barviv či konzervantů. Sklenice pomerančového džusu zředěného vodou v poměru 1:1 má stejnou kalorickou hodnotu jako například jedno jablko. Delší trvanlivost ovocných šťáv bez konzervantů zajišťují kartonové obaly společnosti Tetra Pak a technologie jejich zpracování.


Více o zdravém pitném režimu bez zbytečných „éček“ si přečtěte na www.bezkonzervantu.cz.