Stres, únava, starosti i  nalomená psychika se odráží na stavu našeho organizmu. Příčinou může být nízká hladina esenciálního minerálu v těle. K nastartování látkové výměny cukrů a bílkovin využívá lidský organizmus hořčík ve formě hořečnatého iontu. Ten funguje jako „zápalná svíčka“ pro téměř 300 enzymatických pochodů. Bez něj nic nefunguje.

Co dokáže?

únava

Dostatek hořčíku v  potravě je důležitý pro správnou činnost svalů, nervů (mírní podrážděnost a  nervozitu) a  stavbu kostí. Udržuje v  dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Řadě žen odstraní potíže spojené s premenstruálním syndromem. Mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům.

Mg2+

Hořečnatý iont Mg2+ je důležitý téměř ve všech procesech podílejících se na chodu organizmu. Působí jako antistresový, antitoxický, protialergický a  protizánětlivý činitel, chrání před ionizujícím zářením, reguluje teplotu, povzbuzuje fagocytózu, působí na  správnou činnost nervů a  utišuje i  uvolňuje. Aktivuje enzymy, působí při srážení krve, vzniku estrogenů, činnosti střev, žlučníku, srdce a močového měchýře, působí na regulaci růstu a na látkovou přeměnu i činnost buněk. Jedinečná kombinace hořčíku a vitaminu B6 K  doplnění hladiny hořčíku nám pomohou vhodně zvolené otraviny (datle, banány, maliny, sušené meruňky, ostružiny, třešně atd.) anebo doplňky stravy, které obsahují hořčík ideálně v kombinaci s vitaminem B6, který zlepšuje využití hořčíku v těle a příznivě ovlivňuje vstup a setrvání hořčíku v buňce. Synergické působení hořčíku a vitaminu B6 má příznivý vliv na stavy úzkosti způsobené psychickými nebo fyzickými příčinami.

Jaké jsou příznaky nedostatku Mg2+

Kdy tělo pociťuje nedostatek hořčíku?

• při svalových křečích

• při zhoršeném stavu nehtů, vlasů a zubů

• při bolestech hlavy způsobených nervy a stresem

• při projevech nervozity, nespavosti a nespokojenosti

• při ranní nevyspanosti (většina lidí po prvním nasazení hořčíku vstane ráno dřív a perfektně odpočatá)

Hvězda mezi minerály

Hořčík je často nazýván jako „prvek života.“ Víte, jak důležitý je vlastně pro naše tělo? Kdyby všechny vitaminy a minerální látky spolu tvořily vesmír, určitě by byl hořčík nejpopulárnější hvězda mezi hvězdami. Pokud zadáte do internetového vyhledávače heslo „hořčík“, vygeneruje se přes 750 tisíc odkazů, což je dvakrát víc než na „starý dobrý vitamin C“.

Panaceum naší doby

Hořčík, panaceum (z lat. = elixír života) naší doby, se podílí na téměř 600 různých biochemických procesech, které probíhají v našem těle. Je to základní minerál, který je potřeba přijímat stravou. Jeho přirozeným zdrojem je mák, ořechy, pohanka, různá semena např. dýně a sóji, banány, sušené ovoce i kousek hořké čokolády – ta je ve skutečnosti velmi bohatá na hořčík.

Účinky hořčíku:

● snižuje krevní tlak, zabraňuje skleróze a infarktu myokardu

● posiluje kosti, zuby a imunitní systém

● reguluje tělesnou teplotu

● zpomaluje stárnutí

Protijed na stres

Triumfem v rukávu „naší hvězdy“ je jeho vynikající vliv na náš nervový systém. Hořčík by mohl být velmi dobře popsán jako protijed na stres, shon, spěch, nedostatek času apod. Kdo z nás neměl v poslední době pocit napětí, špatné koncentrace či nedokonalé paměti?

A co doplňky stravy?

Na trhu nalezneme řadu doplňků stravy obohacených o různá množství hořčíku a lze v nich tak snadno ztratit přehled. Jak zjistíme, který je opravdu nejlepší? Odpověď je jednoduchá – vše, co potřebujete vědět, je jen jedno číslo: 375 mg, což je denní doporučená dávka hořčíku. Tolik ho vaše tělo denně potřebuje. Při nákupu by tak měla být podstatná cena za denní dávku a ne skutečná cena balení pro volbu vhodného doplňku stravy.

 

Jak vypočítat skutečný obsah hořčíku v doplňcích stravy?

1) Zkontrolujte na obalu uvedené dávky hořčíku v jedné tabletě nebo tobolce.

2) Zjistěte, kolik tablet musíte denně užívat.

3) Vypočítejte, na kolik dní vám balení vystačí.

4) Přepočtěte si cenu na 1 tabletu požadovaného přípravku.

tobolkyHotovo! Znáte náklady na potřebnou denní dávku hořčíku. Čím nižší náklady na 1 dávku, tím nižší je skutečná cena požadovaného produktu. Pakliže jste správně počítali, stačí vám 1tobolka denně.

Našli jsem za vás Zdrovit MaxiMag Mg+B6.

 

1 tobolka tohoto potavinového doplňku obsahuje 375 mg iontů hořčíku a v lékárnách k dostání i ve formě šumivých tablet, rozpustného granulátu nebo v prášku k vysypání přímo do úst

Zdrovit Mg+B6 v šumivých tabletách nebo tobolkách pro vás tou nejvhodnější alternativou z lékárny.

 

Reklama