Tabulky, normy, všechno přesně navážené... To je nejspíš obrázek jednoho z největších řetězců rychlého občerstvení McDonald. Nechodím sem ze zásady, ale nedávno jsem využil službu Drive thru...

Důvodů, proč nechodím do Mekáče, je víc. A nedávno k nim přibyl ještě jeden – už nebudu do Mekáče ani jezdit. Nechci tuhle firmu hodnotit, někomu třeba vyhovuje, ale já jsem z ní zmatený.

mekáč

Měl jsem před sebou dlouho cestu autem. Bylo už celkem pozdě a já potřeboval nutně kafe. Tu na mě blikl McDonald s průjezdnou obsluhou Drive thru. „Dobře, tak to teda zkusím...“

Jen pro poučené zákazníky

Najel jsem autem k prvnímu stojanu, kde bylo nakreslené menu a už na mě stojan začal mluvit, ještě než jsem stihl stáhnout okénko. Když jsem ho stáhl, zeptal jsem se: „Co prosím?“

„Co si dáte?“

„Aha, no máte kafe, nějaké velké s mlíkem?“

Evidentně jsem stojan vyvedl z míry.

„Můžu vám nabídnout presso.“

„Je mi to jedno, chci hlavně, aby bylo hodně velké a bylo v něm hodně mlíka. Třeba do půllitru.“

Stojan v neznámé situaci reagoval další otázkou: „Nějaké menýčko?“

Teď jsem začal být zmatený já, nevyznám se v tom, co McDonald nabízí a byl jsem nervózní z aut za mnou. Nakonec jsem si vzal ještě vanilkový shake, který na mě zářil jako největší z poutačů. Chtěl jsem udělat automatu radost.

„Zaplaťte u dalšího okénka.“

Popojel jsem, tady už byl člověk a všechno proběhlo v pohodě. Poslal mě k k dalšímu okénku.

Dostal jsem něco jiného, než jsem čekal

Popojel jsem a slečna mi podává malé kafe: „Kolik chcete mléka?“

„Chtěl jsem co největší kafe s hodně mlékem...“

„Tohle je největší, co máme. Kolik chcete mléka?“

„Tak co nejvíc jde.“

Slečna nabrala hrst smetánek a podala mi je.

Abych to shrnul, celá situace mě zpětně hrozně rozesmála. Připadal jsem si jako Lasica se Satinským ve filmu Srdečné pozdravy ze Zeměkoule. Mléko není mléko, ale malé kelímky s prefabrikátem. Velké kafe má nějakých 250 mililitrů... Ještě, že jsem si objednal ten vanilkový shake. Ten měl nejméně půl litru, možná i víc, tak jsem do něj kávu přelil a výsledek byl vlastně moc dobrý. A hlavně mě udržel vzhůru.

Čili návštěva Drive thru v Mekáči dopadla vlastně dobře, přesto si dám příště kafe raději na benzínce.

Téma dne 20.5.2013: Den plný smíchu

Tentokrát se vás neptám na konkrétní problém, který řešíte, milé čtenářky. Dokonce vám ani neudává přesnou formu, jak má váš příspěvek vypadat. Vymezme si akorát čas. Když se kouknete třeba na minulý týden, co vás v něm nejvíc rozesmálo?

Posílejte mi...

  • … komické situace, které jste prožily,
  • … vtipy,
  • … vlastní humorné fotky,
  • … odkazy na zábavná videa...

… prostě cokoli, co vám přišlo v minulém týdnu směšné. Doufám, že den editace bude plná zábavy! Jednu z přispěvatelek odměním za příspěvek hrou Slovní labyrint od firmy Epline (více o hře zde: WORD, slovní labyrint je nová společenská hra pro celou rodinu). Příspěvky posílejte nejpozději 20.5.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu:

word

Reklama