Početí miminka nechali Šárka s Radkem volný průběh přesně před rokem – loni na podzim. Žili spolu už čtyři roky a vše mezi nimi fungovalo. Jenže ve stejné chvíli, kdy jí těhotenský test ukázal dvě čárky, přišel její přítel o práci. „Dělal číšníka. Restaurace musela být kvůli koronaviru uzavřena, vydávala jen přes okénko, což si majitelé obstarali sami. A tak většinu personálu propustili s tím, že se mohou po znovuotevření vrátit. Nikdo ale nevěděl, jak dlouho to potrvá. Navíc strašili s druhou vlnou, takže to mohlo přijít za pár měsíců znovu. Jako že taky přišlo. Přítel byl najednou bez peněz a začal šílet, že to s dítětem nezvládneme,“ vzpomíná Šárka na jaro letošního roku.

Foto: Shutterstock

Když přišel Radek s myšlenkou na potrat a odložení rodičovství, několikrát se kvůli tomu pohádali. Šárka se nechtěla očekávaného dítěte vzdát. Jenže když jí partner pohrozil odchodem, a tím, že na vše zůstane sama, dostala strach a souhlasila. Sliboval, že hned jak se situace zlepší, uděláme si jiné miminko. Jsme prý mladí. Pořád dokola vysvětloval, jak bychom to jen s mateřskou nezvládli. A že do takové nejistoty odmítá své dítě přivést. Ač nerada, nakonec jsem se nechala přemluvit a na ten potrat šla,“ vypráví Šárka, na které to ale nechalo následky.

„Úplně jsem se kvůli tomu zhroutila. Najednou mi došlo, co jsem to provedla. Pořád musím na miminko myslet, chodím kvůli tomu k psychologovi. Pomáhá mi, ale stejně nedokážu Radkovi odpustit, že mě na potrat poslal. Vlastně mě k tomu donutil. Vždyť mohl jít dělat něco úplně jiného! Nějak bychom to jistě zvládli. Ale to bychom museli chtít oba... Strašně se na něho zlobím. A vůbec nevím, jestli s ním dokážu dál žít,“ dodává Šárka.

Čtěte také:

Reklama