Na první dítě se moc těšila. Že je tam někde v bříšku, tušila už ve chvíli, kdy jí test ještě neukázal dvě čárky. Už tehdy byla vnitřně přesvědčená, že čeká holčičku. Potvrdit si to ale nenechala. Dohodli se s manželem, že bude překvapení. Jenže děvčátko jí už před roky věštila kartářka.
5f477f31705f1obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Ta se v tomhle nikdy nemýlila, takže jsem neměla důvod pochybovat. Navíc se mi děsně zhoršila pleť a měla jsem spíš kulaté bříško. Kromě toho se mi i zdály sny o holčičce. Potají jsem mezi neutrálními oblečky nakupovala i růžové šatičky pro naší Kamilku. Tak se měla moje vysněná princezna jmenovat,“ vzpomíná Petra na měsíce před porodem.

Místo Kamily přišel David

Jenže všechny indicie vedoucí k holčičce zklamaly. Narodil se Davídek a Petra se ještě na porodním sále rozplakala. „Doktorka si myslela, že brečím štěstím, ale bylo to přesně naopak. Což jsem samozřejmě nikomu nikdy nepřiznala. Já tak moc nechtěla kluka! Připadala jsem si děsně zklamaná a podvedená. Místo Kamilky tu najednou byl vřeštící cizinec!“ popisuje Petra první chvíle se svým miminkem.

Hledá si k synovi cestu

Z prvotního šoku se vůbec nemohla vzpamatovat. Plynuly dny, týdny, měsíce, ale ona si pořád nemohla ke svému synovi najít cestu. „Už jsem si říkala, že budu muset zajít ke cvokaři. Strašně jsem se za to nenáviděla! Co jsem to za mámu, když nemám ráda své vlastní dítě?! Naštěstí, jak se Davídek začal rozkoukávat a dělat pokroky, postupně se do něj zamilovávám. Přesto už se nemůžu dočkat, až otěhotním podruhé, a narodí se mi vysněná holčička,“ dodává Petra.

Čtěte také:

Reklama