Vrbou není čtenářka Simič. Nebo alespoň vrbou v tom smylu, jak ji vnímá, tedy ochranitelkou tajemství. Více už v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...

Čtenářka Simič není vrba, nedokázala by totiž udržet tajemství. Co vy, milé dámy, dokážete to?


Hezký den všem, i když počasí dneska stojí za kočku.

Dnešní téma je moc zajímavé. Ono totiž taková vrba to vůbec ale vůbec nemá jednoduché. Být vrbou je na jednu stranu čest, protože si vás lidi váží a svěřují vám své tajnosti, otevírají srdce a nitro. Na druhou stranu musí být vrba hodně silný, vyrovnaný a čestný člověk, protože je podobně jako pan farář vázána takovým skoro zpovědním tajemstvím. Být vrbou nemůže být každý. Já vrbou nejsem. Ráda lidem naslouchám, ale ráda problém ihned řeším. Nesnáším takové to dusno, tápání a to chození kolem horké kaše. Chci mít jasno a věci vyřešit, než začnou přerůstat přes hlavu. Takže já bych se jako vrba neosvědčila. Klasická vrba má dlouhé, husté a splývavé větve až na zem-uhlídá a skryje před ostatními ta tajemství. Já si netroufám tvrdit, že bych ta tajemství dokázala před světem skrýt a nikdy neprozradit. Třeba bych tím mohla i někomu hodně ublížit. Vůbec třeba nevím, jak bych se zachovala, kdyby se mi má dobrá kamarádka svěřila, že ji partner fyzicky nebo psychicky ubližuje. Jako vrba bych měla mlčet. Ale jako kamarádka bych to měla nějak řešit, ne? Takže ono to není vůbec jednoduché, být vrbou. Myslím si, že sladká tajemství jsou v pořádku. Ale ta ošklivá a zlá,která někomu ubližují, sužují ho, znepříjemňují a ztěžují mu život-taková tajemství by měla vyplavat na povrch a co nerychleji se vyřešit.
Mějte hezký den.

Vaše Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.3.2013: Jste dobrá vrba?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpolene vám prozradíme, která čtenářka získala slíbený dárek: šampon Garnier Kids Zelené jablko.

garnier

Reklama