Občasný samovolný únik moči může postihnout prakticky kohokoli a v jakémkoli věku. Nejedná se tedy jen o problém, který postihuje starší osoby, ale týkat se může i mladších ročníků. A nejenom, že se jich týkat může, ale také se jich skutečně velmi často dotýká. Například u žen se nezřídka dostavuje po samovolném porodu nebo po nedoléčeném zánětu močových cest.

Vše přitom zpravidla začíná docela nevinně, jen v podobě několika uniklých kapek při smíchu, kašli nebo při prudším pohybu. Na vině samovolného úniku moči jsou v takovém případě ochablé svaly pánevního dna. Někdy si jejich ochabnutí způsobujeme také sami, například nevhodnými pohybovými aktivitami nebo častým nošením neúměrně těžkých břemen. Ano i takové věci, jako je třeba neustálé nošení a zvedání příliš těžkých tašek s nákupem, může po čase způsobit nechtěný únik těch pověstných několika kapek.

Co s tím?

Alfou a omegou v boji se samovolným únikem moči je posilování svalů pánevního dna. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je například série jednoduchých cviků. Pokud jste po přečtení slova „cvik“ protáhla obličej, vězte, že se jedná o metodu opravdu efektivní a navíc jednoduchou, které se nemusíte ani trochu obávat. Tyto cviky nejsou nijak fyzicky náročné a můžete je kdykoli provádět v pohodlí domova, bez nutnosti kamkoli docházet a dokonce i bez nutnosti mít k dispozici nějaké speciální cvičební pomůcky. Vlastně tou „nejexotičtější“ pomůckou, kterou budete potřebovat, je gymnastický míč. Ale ten už beztak máte jistě doma! Instruktážní DVD se cviky na posílení svalů pánevního dna, které se vám stane rádcem a průvodcem, můžete navíc získat zcela zdarma. Stačí jen, když se zaregistrujete na stránkách www.moliklub.cz a požádáte o jeho zaslání.

Molimed

Vhodné pomůcky jsou nezbytností!

Pokud má váš boj se samovolným únikem moči mít skutečně naději na úspěch, je třeba, abyste nezapomínala také na kvalitní absorpční pomůcky. Ty vám pomohou zajistit nejen pocit sucha a pohodlí, ale ochrání vás také před nežádoucím zápachem.

Tím nejlepším pomocníkem v boji s lehkým únikem moči jsou absorpční pomůcky MoliMed. Ty mají unikátní kroucené vlákno, které pomáhá veškerou tekutinu z povrchu odvádět do středu. Tam ji bezpečně uzavře patentované savé jádro, které promění veškerou tekutinu na gel, jež už nikdy neprosákne. Kromě toho jsou vložky MoliMed anatomicky tvarované, takže se přizpůsobí postavě a díky tomu se pohodlně nosí. Složka Odour Neutralizér pohlcuje případný nežádoucí zápach, takže se nemusíte ani trochu obávat, že by si vašeho malého problému všimlo okolí.

Co je tedy třeba mít na paměti?

Pokud i vy bojujete se samovolným únikem moči, věnujte pozornost dvěma základním věcem. Zaprvé nutnosti posílit svaly pánevního dna, které za vašimi obtížemi stojí. V tom vám výborně pomůže instruktážní DVD se cviky. Za druhé potom nezapomínejte na výběr vhodných absorpčních pomůcek, jako jsou například vložky MoliMed. Díky nim zjistíte, že samovolný únik moči je drobný problém, který vám nemusí dělat příliš těžkou hlavu!

Reklama