shutterstock-1513279412.jpgFoto: Shutterstock

Chybějící obočí
I co se týče obočí platí, že nejvíc trendy byla, je a bude přirozenost. Některé ženy si ovšem své obočí vytrhaly do úzké, sotva viditelné čárky, a teď litují. Napáchaná škoda se ovšem dá napravit. S hustotou chloupků mohou pomoci speciální séra a boostery a pak jsou tu samozřejmě propriety na domalování, od nejrůznějších tužek přes stíny.

Příliš velká mezera mezi očima
Někdy se stane, že nám v zápalu vytrhávání obočí vznikne příliš velká mezera nad kořenem nosu. To ale působí zpravidla velice nepřirozeně, protože základní pravidlo úpravy obočí zní: Obočí by mělo vždy začínat nejdále u vnitřního koutku oka. Končit by mělo tam, kde je přímka, která vznikne, když si přiložíte tužku na jednu stranu nosu s vnějším očním koutkem.

image.pngFoto: Shutterstock

Obočí bez oblouku
Vaší tváři dodá výraz a podle stylistů dokáže omladit celý obličej správně vytvarovaný oblouk obočí. A jaký to je? Takový, který ze dvou třetin směřuje nahoru a z jedné třetiny dolů. Obecně pak platí pravidlo upravovat obočí svrchu jen minimálně a soustředit se na jeho úpravu ze spodní části.

Drastické úpravy
Každá změna při úpravě obočí by měla být vždy provedena citlivě a s ohledem na náš celkový vzhled. Drastické ztenčování, nebo naopak divoké domalovávání většinou nadělá víc škody než užitku. Nejvíce „in“ je dnes rozhodně přirozenost a spíše hustší obočí.

Špatně zvolená barva či odstín
Pokud potřebujete obočí domalovat, pečlivě zvažte barvu i odstín, který si u daného přípravku vyberete. Nejdůležitější je, aby takto vytvořené obočí působilo co nejpřirozeněji. V současné době jsou právě z tohoto důvodu velice oblíbené paletky pudrových barev, které můžete použít jednotlivě, nebo je vzájemně míchat pro dokonalé zvýraznění obočí.

oboci.jpg

Foto: Tužka na obočí Giordani Gold (Oriflame), Barva na obočí BeautyLash Power-Brow, Tužka na obočí Eyebrow perfector automatic eyebrow pen (Dermacol)

Reklama