Francouzský profesor medicíny Bernard Debré v rozhovoru pro nedělní vydání týdeníku Journal du Dimache tvrdí, že vir prasečí (mexické) chřipky není o nic nebezpečnější než sezonní chřipka. Mobilizace proti pandemii vyvolala zbytečný strach, říká lékař, kterého cituje server televize France 24.
„Tato chřipka není nebezpečná. Došlo nám, že je možná i o něco méně nebezpečná než sezonní chřipka. Takže teď je třeba odpískat konec hry,“ řekl Debré, který je mimo jiné i pařížským radním za Svaz pro lidové hnutí (UMP) prezidenta Nicolase Sarkozyho.
„Všechno, co děláme, nám nahání strach,“ uvedl Debré. „Jistě, tato chřipka se šíří rychle. A dál? Onemocní jí dva nebo tři místo jednoho, jak to známe u klasické chřipky. Ale i tak to zůstává chřipečkou, není to Ebola.“
Podle Debrého „úřady už, bez toho, aby o tom mluvily, skasaly plachty. Nemocní, u nichž ostatně již ani neověřujeme, zda chytili A(H1N1) nebo jsou prostě nachlazení, jsou léčení paracetamolem (účinná látka obsažená například v paralenu),“ poznamenal francouzský profesor.
Debré uvedl, že „vlády doopravdy nemají jinou možnost poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) poněkud rychle začala jednat, vydávat prohlášení a pořádat tiskové konference jednu za druhou“.
„Ve Francii je osm set případů. To je snad žert! To budeme také počítat ty, co mají průjem?“ dodal Debré.
Bernard Debré (65) je francouzský urolog, univerzitní profesor, pařížský radní a poslanec Národního shromáždění Francie.
Souhlasíte?
Nový komentář
Komentáře
Nebojím se co se má stát to se stane.Záleží na životním stylu.
spetulka — #10 Španělská chřipka udeřila na lidi oslabené válkou, špatnou stravou a psychickými útrapami. To se nás teď netýká. my jsme, až na výjimky, živení příliš dobře. Takže za tím vidím spíš senzacechtivost a špatnou práci novinářů. Zatím za celou dobu na celém světě na prasečí chřipku zemřelo méně lidí než jich denně umírá na silnicích.
Taky je pravda, že španělská chřipka zpočátku začínala celkem nevinně - nízká úmrtnost, celkem pohoda průběh...jenže pak se na půl roku ztratila, v tichoučku si zmutovala a pak teprve udeřila způsobem celkem brutálním. Toho se právě mikrobiologové obávají a proto je taky ta uměle šířená panika okolo...
ToraToraTora — #5 toť otázka
Blbej si to většinou ani neuvědomí, tak to nemá tak těžký
Ježiš, co mi to zase ten systém dělá? Omlouvám se, ale od nového designu ženy-in mi Visty občas vytvoří takovéhle paskvily!
[size= 10pt; font-family: "ChaletOffice","serif"; mso-bidi-font-family: Arial] [/size]
[size= 10pt; font-family: "ChaletOffice","serif"; mso-bidi-font-family: Arial]Na "normální" ch[/size][size= 10pt; font-family: "MS Gothic"; mso-bidi-font-family: 'MS Gothic']řipku umírá mnohem víc lidí než na tu současnou prasečí mutaci. [/size][size= 10pt; font-family: "MS Gothic"; mso-bidi-font-family: 'MS Gothic'; mso-ansi-language: FR;" lang="FR">Problém je v tom, že tenhle virus se extrémně dobře šíří. Sám o sobě zatím není nijak nebezpečný, protože dobře reaguje na léky. Průšvih, kterého se všichni bojí, nastane ve chvíli, kdy zmutuje a zkombinuje se s podobným virem, který působil před pár lety SARS. Ten byl opačného druhu - zabíjel velice agresivně, léky na něj nezabíraly, ale zase se špatně šířil, takže bylo možné ho zvládnout karanténou nemocných.
Konečně člověk a vzdělaný,který to normálně vysvětlil.Jsou lidé a já mezi ně patřím,že onemocní vlastně ze strachu.
Suzanne — #4 ne, ne...z blbosti
Souhlasím. A nejhorší smrt je z vyděšení.
souhlasím
a
Více vit. C než citrón má pomarenč a lépe se jí (50 mg/100 g ovoce)
ale špičkový a dostupný je třeba černý rybíz (200) nebo kiwi (90). Nejlepší je šípek (2.000!!), ale nepředpokládám, že by se někdo cpal šípky. Jinak souhlasím, že nic se nemá přehánět, nemocí se bojím (asi jako každý), ale asi nemá smysl podléhat strachu bez příčiny.
Konečně někdo rozumný. Kdy sem se snažila si to spočítat, tak těch mrtvých je pěkně málo vzhledem k počtu nakažených. Jako jakákoli jiná chřipková epidemie. No co, budeme jíst hodně vitamínu C z citronů a paprika a bude dobře.