Já sama se snažím řídit heslem: Nedělej druhým to, co nechceš, aby se dělalo tobě.

A nevím, jestli jsem zastáncem trestu smrti. Je to velmi závažné a konečné rozhodnutí, které už nejde zvrátit. Rozhodně bych trest nedokázala provést.

Ale rozhodně bych byla pro zavedení přísnějších podmínek ve vězeních. Čím horší provinění, tím horší životní podmínky. Ať by to bylo postupné snižovaní teploty nebo jednoduché stravovaní. Povinné vzdělávání, to by také nebylo na škodu, aby náprava vězňů měla nějaký hlubší význam.

Marcela


Děkujeme za příspěvek.

Nechci to nějak zlehčovat, ale myšlenka „za krádež do ledničky, za vraždu do mrazáku" mi přijde úsměvná :)...

Ne, já samozřejmě ten požadavek tvrdších podmínek chápu a jsem v podstatě jeho zastáncem (nevím, proč by vězni měli mít video a televizi, natožpak na pokoji...). S tím povinným vzděláním je problém, že donutit někoho, aby se doopravdy učil, když nechce, je dost těžké - pokud nechceme přidat tělesné tresty, a to už bychom se podezřele blížily středověku... Ale ono se dost vězňů vzdělává dobrovolně, protože se ve vězení nudí - stačilo by jim to v širší míře umožnit...

A popravdě, když už bych odsouhlasila trest smrti, počítala bych s tím, že musím být i schopna ho vykonat (a tím teď nemyslím technicky, ale psychicky) - říct ano, popravte ho, ale já to nechci vidět, je alibismus... Ostatně proto taky ve většině zemí, kde je trest smrti, musí být soudci a prokurátoři přítomni popravám.

Co si o trestu smrti myslíte Vy, ženy-in? Dokázaly byste zabít člověka? V hněvu, nebo i s rozmyslem? Popravit? Podělte se s námi o své názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama