Hezké podmračené pondělí pro všechny čtenářky a čtenáře.

 

Určitě většina z nás má nejraději jeden den v týdnu, a tím je neděle. Pokud k tomu doma ještě vlastníme nějakého mužského, přemýšlíme, co by si ten náš miláček asi dal nejraději k nedělnímu obědu.

Ani u nás doma to není jiné. Neděli miluji už i proto,  že si moc ráda pospím. A k tomu dobrá nedělní snídaně je také takový maličký rituál pro mě i manžela. Mám ráda černý čaj s citrónem, jenže když jsem otevřela ledničku, abych citrón do čaje mohla vzít, samozřejmě mi talířek s citrónem vypadl z ruky, a jasně kam jinam než na zem.

Co naplat, snídani na chvilku odsunu, musím nejprve vyluxovat vše, co z talířku po pádu na zem, zbylo. Střípky se rozlétly po celé kuchyni a já myslím, že už snad bude po dobu celého dne od  mé smůly pokoj.

Ale opak byl pravdou. Chystám oběd, polévku mám na stole a volám na muže, aby se šel konečně najíst. Nevím, co ho to napadlo, ale prostě se muž rozhodl, že se v té naší maličké kuchyni protáhne - a jasně že u stolu.  Ale právě to muž neměl dělat.

Nad jeho hlavou visí polička s ozdobnými a památečnými talířky a hrníčky. A právě ve chvíli, kdy se muž protahoval, zavadil jednou rukou o můj ozdobný hrníček na poličce.

V tu chvíli to bylo jako ve filmu. Hrníček spadl nejprve na jeho hlavu, od té se odrazil rovnou do jeho polévky, ta se rozprskla po půlce kuchyni. Stihl si ještě opařit půlku svého stehna a přitom se chudák tvářil, jako by byl přistižen při nějaké výtržnosti.

Moc lituji, že jsem v tu chvíli neměla u sebe videokameru. To bych jen točila a točila.  Kupodivu jsem mužovi ani nevynadala, bylo mi ho  v tu chvíli docela líto. Ale ještě víc líto mi bylo rozbitého hrníčku ze servisu.

Co dělat. Vyřešila jsem náš nedělní oběd docela rychle. Nejprve jsme se najedli,  a po obědě jsme spolu v klidu vše postupně uklízeli. Do večera už byl naprostý klid a muž doufám, se nebude snažit sportovat právě v době, kdy má na stole svoji nedělní polévku.

 

Violeta Russová


Díky, Violeto. Úplně to vidím.

I ty máš šanci vyhrát knihy:

Vítejte v pokušení od Jennifer Crusie s podtitulem Video! Vášeň! Zrada!

Hlavou dolů od Bill Brusin aneb země sluncem vyprahlá.

A v neposlední řadě Směle do postele aneb 100 tipů k nažhavení vášně od Evy Gizowské

Stačí poslat svůj příspěvek pokud možno s humorným nádechem na redakční mail.

redakce@zena-in.cz

Reklama