Nalíčit nejprve oči a pak až make-up či přesně naopak? Je možné použít přípravek na oči na celý obličej? Znáte správnou odpověď? My se v odpovědích rozcházíme, proto jsme se zeptaly v Make-Up institutu Prague.

Mohu si odličovat obličej přípravkem na oči?
Záleží na produktu a typu pleti. S klasickým dvoufázovým odličovačem na oči, který je hodně mastný, bych na obličej nechodila, zvláště máte-li mastnější pleť. Novinkou na trhu jsou různé gely, které odlíčí dobře celý obličej včetně očí.

odličování

Je třeba pod primer používat ještě hydratační krém?
Podkladová báze určitě nenahrazuje hydratační krém, proto je potřeba začít aplikací krému, který nechte vstřebat a následně naneste bázi. My máme osobně oblíbené např. báze od značky Kryolan - koupíte třeba na www.makeuphouse.cz

primer

Jaký je rozdíl mezi pleťovou a micerální vodou?
Micelární voda neobsahuje alkohol, tudíž nevysušuje a je vhodná pro všechny typy pleti. Můžeme doporučit např. micelární vodu od La Roche Posay, která je velice šetrná, zvláště pro citlivější pleť. Pleťová voda může dráždit citlivou pleť, vhodná je spíše pro mastnou pleť, jelikož uzavře póry.

micerální voda

Jak fungují setting spreje pod make-up?
Po použití tohoto produktu by váš make-up měl vydržet déle a lépe odolávat nepříznivým vlivům počasí. Použít můžete tzv. Růžovou vodu, která se používá před líčením a na závěr. Měla by pleť zklidnit, vyhladit a zafixovat make-up. Seženete ji i v drogerii.

Jaký je správný postup při líčení – nejprve si nalíčíme oči a pak make-up či obráceně?
Každý vizážista má svůj postup, který mu vyhovuje. Jestliže budeme dělat kouřové oči s tmavým stínem, či pracujeme s pigmentem, určitě doporučuji nejdříve nalíčit oči, jelikož vždy popadá trocha stínu kolem očí. Pak teprve nanést make-up. Tento způsob je i lepší z toho důvodu, že když máme make-up a až poté líčíme oči, často se nám stane, že si přitom nechtěně do make-upu zasáhneme a musíme opravovat.

Napadají vás otázky, které byste ráda použila týmu vizážistek? Napište nám je do diskuze.

logo pragueJedna z nejuznávanějších škol v tomto oboru je Make-Up Institute Prague. Lektory této instituce jsou uznávaní top čeští make-up artisté, které své mnohaleté zkušenosti ze všech směrů beauty a fashion světa předávají dále. Institut se zaměřuje na nejnovější techniky a moderní makeup know how a důraz je kladen zejména na klientský servis.

Také by vás mohlo u nás bavit: