Problematice komplikovaného početí se denně věnuje mnoho odborníků, nespočet papírů bylo za tímto účelem popsáno. Na problém, neboť to v současnosti i z hlediska provedených statistik opravdu problém je, lze však hledět z mnoha rovin. Nejen podle mého názoru je jedním z opomíjených  hledisek i osobnostní či duševní kompatibilita budoucích rodičů. Může se to někomu zdát přitažené za vlasy, ale s tímto fatálním zádrhelem se můžeme obrátit také na astrologa.  

Astrolog a terapeut Vít Kuntoš, se kterým jste se měli možnost již seznámit na stránkách ženy-in, v nabídce svých služeb poskytuje i výpočet plodných dnů, jakož i náhledy na věci a vztahy, které s tímto, ať již přímo, či nepřímo souvisí.    

Na Vašich stránkách mimo další zajímavé služby nabízíte také výpočet plodných dnů. Jaká je podle Vás přesnost této předpovědi?
V první řadě bych rád čtenářkám vysvětlil, v čem metoda výpočtu plodných dnů spočívá. Cílem této techniky je určit moment, kdy je žena nejvíce plodná. To se děje vždy tehdy, když mezi sebou Slunce a Luna svírají stejný úhel, jaký byl mezi nimi v okamžiku narození ženy. Takový moment nastává každý měsíc. Astrolog této zákonitosti využívá a pomocí dalších  souvisejících astrologických technik vybírá ty nejlepší možné okamžiky. Každá žena má v průměru kolem 3 až 5 kvalitních termínů ročně, kdy je vysoká šance na početí a zároveň minimální pravděpodobnost komplikací v průběhu těhotenství i porodu samotném. Navíc lze i naznačit pohlaví dítěte a tomu plánování početí přizpůsobit. Přesnost metody je vysoká, ale vyžaduje i určité nasazení od budoucích rodičů. Navíc spočítané termíny neznamenají, že žena nemůže počít i někdy jindy. Příroda je mocná čarodějka a početí může nakonec  skutečně nastat v jiný než spočítaný moment. Těhotenství nelze zcela ovládnout a naplánovat do posledního puntíku. Plodné dny však nabízí šanci těm párům, kterým se počít nedaří či se bojí komplikací a chtějí si zajistit podporu od hvězd. A skutečně to funguje, mám astrologicky „odrozeno“ mnoho dětí a je to krásná „práce“. :-)

Obrací se na Vás ženy s tímto problémem?
Služba plodných dnů je oblíbená a za téměř desetiletí profesionální astrologické práce lze pozorovat vzrůstající trend. Mám klientky, se kterými jsme nejprve řešili partnerský horoskop, po nějaké době plodné dny a po dalších měsících dětský horoskop. A tak je to správně, protože astrologie nás může provázet v různých etapách života. To je i její podstata - nabízí nám pravidelnou zpětnou vazbu, pohled z odstupu na dění v našem životě. Napojuje nás na vesmírný rytmus, od kterého jsme kvůli našemu uspěchanému životnímu stylu odtržení.

Když ve spolupráci s hvězdami nahlížíte na určení plodných dnů, snažíte se také nahlédnout na celkový horoskop a eventuálně i na možnost početí jako takového?
Ano, a je to dokonce nesmírně důležité. Pokud někdo zájemcům poskytne seznam termínů pro každý měsíc bez důkladné selekce pomocí dalších technik, výsledky nelze s klidným vědomím doporučit. Na to je zapotřebí dát si pozor i pří výběru svého astrologa. Každé seriózní astrologické práci předchází analýza osobního horoskopu a určení základních dispozic ve vztahu k tématu výkladu. Poté zkoumám pomocí různých prognostických metod konstelace, které na zrozence ve sledovaném období působí a vyškrtávám momenty, které mají potenciál komplikací v průběhu těhotenství. Termínů zůstane do roka sice méně, ale jsou kvalitní, a právě toto je podstata úspěchu této metody. 

Také by mě zajímalo, jestli je do předpovědi zakomponováno hledisko vhodného partnera k početí? Nebo se jen zaměřujete na plodné dny jako takové?
Astrologicky nejsou partnerovy dispozice tolik důležité, proto pracujeme vždy primárně s daty partnerky. Je to výhoda v tom, že není třeba znát datum narození partnera včetně času, který není vždy známý. Nicméně i tak mám zkušenost, že přestože lékaři určili jako příčinu neúspěchu početí sníženou kvalitu spermií, spočítané termíny plodných dnů pomohly páru k dítěti.

Pokusil jste se někdy nějaké ženě s výpočtem plodných dní nabídnout i partnerský horoskop? 
Plodné dny řešíme s klientkami ve chvíli, kdy již mají partnera obvykle vybraného. Partnerský horoskop je skvělou pomocí ve chvíli, kdy se dva lidé seznamují a chtějí vědět, jak moc jsou jejich horoskopy kompatibilní. Jaké mají navzájem třecí a nebo styčné plochy. Mnohem častější je kombinace plodných dnů spolu s obecnou astrologickou prognózou, která může celkově vyjasnit plánování budoucnosti, zejména pokud budoucí rodiče potřebují pořízení potomka sladit se zaměstnáním, řešením bydlení, apod.

Čtěte také:

Reklama