Pořídit si psa z útulku je nejzábavnější a nejjednodušší způsob, jak zhubnout. Jak je to možné? Nyní vám přináším několik poznatků vlastních i převzatých, jak se z vás díky psovi z útulku stanou během pár týdnů štíhlé laňky. Některá moudra se hodí nejen pro „útulkáče“.

baruna

Uznávám, že pořídit si psa, navíc z útulku, se špatnou socializací, je obrovský závazek. Takový pejsek vyžaduje zvláštní přístup a důslednou péči. Když nová rodina zjistí, že si na sebe vzala moc velkou nálož, může pejska vrátit do útulku zpět. Rodina si oddychne. Ale vrácený pejsek prožívá ještě větší frustraci a další umístění do rodiny je ještě těžší.

Ačkoliv jsem se do Bářiných očí zamilovala na první pohled přes monitor, věděla jsem, že si sežrat dítě nenechám. Vzala jsem Sáru do útulku s sebou, abych viděla, jak Bára bude na děti reagovat. Říká se, že belgičáci malé děti nemusí. Domnívám se, že jakého si psa vychováte, takového máte. Zvláště pokud jde o štěně, a to Bára ještě je. Také vím, že Sára se umí ke zvířatům chovat, a vím, že je od rodičů nezodpovědné nechávat jakékoliv malé dítě o samotě se psem. Pes může ublížit, aniž by chtěl. Skočí na dítě, protože si chce hrát, nebo o dítě o psa nechtěně zakopne, pes se v pudu sebezáchovy ožene, rafne a je průšvih na stole. Nejsem žádná supermáma, vím však, že budu muset být usměrňovačem a neustálým kontrolorem psů i dětí, aby nedošlo k neštěstí.
Každá mince má dvě strany. Na jednu stranu zažijete spoustu starostí, a na druhou radostí. Pojďme se však podívat, jak je možné, že jsem za týden sundala 3 kg, aniž bych držela dietu?

Hubnutí a další výhody, které přináší osvojení psího kamaráda

1. Je to lék proti lenosti. Nikdo jiný nás nedonutí jít denně na vycházku. Nikdo jiný nás nedonutí jít v mrazu ven.

2. Nikdo jiný nás nedonutí tolik uklízet. A uklízením spálíte mnoho kalorií.

3. Sní, na co přijde, včetně vašeho oběda. Bára vyskočila na linku, když jsem pekla kuře. V okamžiku shodila na zem skleněný pekáč a začala hltat kuře i se střepy. Projeli jsme se na veterinu. Naštěstí se jí nic nestalo. K obědu jsme měli brambory na loupačku. Příštího dne se naučila otevírat troubu a na poslední chvíli jsem zachránila zapečené těstoviny. Jak se otevírá lednička, zatím naštěstí neví.

4. Adoptováním psa z útulku nebo koupí psa s PP zabráníme množitelům v jejich „podnikání.“ Říkáme tím světu: „Není mi jedno, co se děje.“ Útulky jsou přeplněné. Hrozí přemnožení psů, jako je například v sousedním Slovensku, kde jsou někteří psi utraceni ihned po odchytu. Zbytečně zemřou zdraví psi, štěňata, březí feny s vůlí žít a milovat. Celkově je na Slovensku situace pejsků velice smutná a špatná. Některé záchranné stanice dokonce umožní převoz pejska do zahraničí, jen aby ho zachránili. Spousta ochránců zvířat v ČR pořádá petice a demonstrace za zlepšení situace psů v sousedním Slovensku. Jelikož do SR jezdím poměrně často, mohu neutěšenou situaci potvrdit. Pevně věřím, že taková situace v ČR nenastane. Osvěta chovu psů je u nás přeci jenom dále a pes je u nás chápán jako živá duše, společník, člen rodiny. Zkrátka vnímání psa je v ČR na úplně jiné úrovni. Ačkoliv k otřesnému zacházení se zvířaty dochází i v ČR, v porovnání se SR jsou na tom u nás psi nesrovnatelně lépe.

5. Uděláme dobrý skutek. Můžeme mít ze sebe dobrý pocit.
6. Nikdo jiný nám beze slov nedá tak vroucně najevo: „Miluji tě.“
7. Naučíme zodpovědnosti své děti a naučíme je dávat druhou šanci.
8. Pes z útulku je jedinečný originál.
9. Zachráníme jeden život.
10. Je nejlepším antidepresivem. Na deprese už nebudeme mít čas. Slzy nám pejsek milerád olízne.
11. Bude nám krýt záda. Bude vděčný za každé pohlazení a bude nás rád hlídat.
12. Člověk ho zklamal. Dostal se do útulku kvůli člověku. Každý má nárok na štěstí a zase jedině člověk mu štěstí může dopřát.
13. Naučí nás trpělivosti a nikdy se nevzdávat.
14. Když mu dáme domov, dá nám celá srdce.
15. Každý pokrok nás i pejska neskutečně těší.

Máte také doma pejska z útulku, vyhozeného nebo se špatnou minulostí? Jak jste zvládli resocializaci a jste za mazlíka rádi? Udělali byste to znova? Máte také nějaké své moudro? Víte, jak se žije psům v zahraničí? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi. Příští týden si od pejsků trochu odpočineme a probereme pár posilovacích triků s fitness trenérem. Doufám, že bude předcvičovat v plavkách, abych vám přinesla i trochu pěkného pokoukáníčka. :)

Čtěte také: