Čtenářka Martina byla minulý týden po letech na kole a její přítel si připadal jako vlk z „Jen počkej zajíci!“ Děkuji Vám Martino za příspěvek. A kolu se nebraňte, určitě to nebudou vyhozené peníze…

Milá redakce, milé čtenářky, 

minulý víkend jsem seděla po 15ti letech na kole. Jeli jsme s přítelem z Hloubětína do Pražské Troje a zpět, najeli jsme cca 20 km.

Já, protože jsem velmi konzervativní, nechala jsem si od táty přivézt z chalupy kolo, které jsem tam před lety pověsila na hřebík. Mezitím na něm jezdil táta, do lesa, do krámu a tak. Přítelův brácha se mi směje i když samozřejmě v dobrém, že to není kolo, prý, ať si koupím pořádné.

Jde totiž o skládačku. Já na ní však najezdila moře kilometrů od dětství až do dospělosti a nedám na ni dopustit. A protože jsem se učila jezdit na kole na Šumavě, kde to není rozhodně žádná rovinka, mám v nohách dobře natrénováno.

Na chvíli jsem si půjčila přítelovo moderní kolo a málem jsem se zabila. Ono totiž brzdí jinak. Člověk musí brzdu mačkat na řidítkách, skládačka brzdila tak, že se šláplo dozadu. Přítel naopak ten kousek, co jel na mém kole říkal, když jsem se ho pak ptala, jak se mu jelo, že si připadal jak vlk (z jen počkej zajíci), že měl kolena nějak moc u řídítek.

Jako první vybavení mi koupil - samozřejmě ještě předtím, než jsme vyjeli helmu, o dalším smlouvám, nejraději by mi koupil celou cyklo výbavu i s kolem, já tvrdím, že jsou to zbytečně vyhozené peníze, že to není potřeba.

Tak uvidíme, čí názor nakonec vyhraje. A ještě než se pustíte do komentářů ke článku, nejde o žádnou starou bábu, je mi 37 let. Tak hezký den a ať toho letos našlapeme co nejvíce. S pozdravem Kolu zdar 

Martina

nick: 13042000


Já a kolo

  • Jezdíte ráda na kole,nebo cyklistiku nesnášíte?
  • Pozvěte nás na nějaký krásný cyklo výlet.
  • Napište příhodu, která se vám na kole, nebo s kolem stala.
  • Zauvažujte nad tím, zda je lepší jezdit do práce na kole, nebo autem…
  • A těch témat je velká přehršle, napište klidně na jiné…

Těším se vaše příspěvky. Jeden dnešní příspěvek odměním buď květinou, nebo něčím, co vám udělá radost.

Aby jste ji měla musíte však poslat sv§j příspěvek dnešnímu tématu na e-mail

redakce@zena-in.cz

Reklama