Čtenářka RosaGloria Dei jezdí na dovolenou vícekrát do roka. Nejvíce ale vzpomíná na Řecko. Vždy tam byla spokojená, jen jednou mírně nespokojená. A ani letos se ho nebojí. Díky RosoGloriodei za příspěvek. Já se Řecka také nebojím, ale letos bych tam nejel. Až se bude měnit jejich měna zpět na drachmu, bude to pěkný maglajz. Ale samozřejmě jen po určitou dobu. Takže všem co se tam chystají držím palce, ať tu chvíli nezažijí právě oni!

Krásný den všem,
původně jsem ani psát nechtěla, přesto mi to nakonec nedá, abych se pár řádky nepřipojila k dnešnímu tématu. Slovo dovolená je pro mě dost široký pojem, rozhodně patřím k těm, co rádi zkusí od každého něco, takže těch „dovolených“ máme v roce víc. Jedna zimní, na kterou jedeme hlavně lyžovat, ta je v tuto chvíli pasé, jedna cyklistická, na kterou jedeme hlavně poznávat, a jedna, na kterou se jedeme hlavně válet a koupat. Tu mám nejradši, jsem totiž kachna.
Letošní plány kuji s ohledem na naši malou. Chtěla bych jí ukázat moře (ač se bojím, že jí bude stačit bazén, ke kterému se já v přímořských oblastech za normálních okolností ani nepřiblížím – i když - přiblížila bych se, kdyby nebylo koupání po dvacáté hodině zakázané), zrovna tak bych jí chtěla ukázat kus naší vlasti – minimálně Krkonoše, voucher na pobyt už je vytisknutý (ač se bojím, že na nějaké poznávání nebude mít tu správnou náladu).
V tuto chvíli to vypadá tak, že vím, že někam pojedeme, kam, to bude nakonec překvapením pro nás pro všechny . Upřímně řečeno, krátké výlety se snažím organizovat celoročně, krásných míst v okolí je tolik, že je ani člověk nestihne všechna v jednom roce projít. Manžel se sice mým plánům občas brání, ale já říkám: „žijeme jen jednou….“
Mám-li nějakou zemi označit jako dovolenkovou „srdcovku“, je to Řecko. Je totiž krásně modré..... Tuším, že i letos tam nakonec skončíme. Viděla jsem ho už velkou část a pokaždé mě překvapilo něčím novým. Nebojím se tam jet, turistika je živí, Řekové si nedovolí, aby o tento zdroj obživy přišli. Jednou jedinkrát jsem byla s návštěvou Řecka maličko nespokojená. Bylo to v době výroční olympiády, na Krétě se tenkrát konala část závodů a dost nám to dovolenou zkomplikovalo. I přesto tam bylo hezky…. Jejda, ještě bych měla vzpomenout Thassos, prší tam prý jednou za deset let, byla jsem tam 2x, pršelo pokaždé, podruhé se událost dokonce dala nazvat přírodní katastrofou.
Ať jedete kamkoliv, mějte se tam prima, třeba i na té maltě (my se tam několikrát za léto také 100% podíváme RosaGloriaDei
Text nebyl redakčně upraven


Tímto příspěvkem končí téma dne: Kam se letos chystáte na dovolenou?

Za chvíli vyhodnocení…

Reklama