Čtenářka TTT poetikou sobě vlastní popsala rozhodovací a rozmnožovací proces jejich živočišného druhu. Jak se zdá, zadařilo se.

No proč jsme si je asi pořizovali.

Jednoho dne jsme s manželem dospěli k přesvědčení, že není dokonalejších bytostí se svižnějšími mozkovými závity, než jsme my dva. A protože nemáte jistotu, že genetická informace nepřijde  v niveč pod koly náklaďáku nebo s fénem ve vaně, rozhodli jsme se ji namnožit a uchovat.

Chtěli jsme větší množství slin zanechat v genetické bance, ale zjistili jsme, že náš bezdětný způsob života rozproudil i pohyb na našem účtu a proto jsme stejně jásavě opustili budovu společnosti mrazící genetický materiál zadním východem.

„Nedá se nic dělat, ženo, vysaď prášky.“ Snad myslel, že na výdajích za antikoncepci ušetříme na mrazák. Snad myslel jiné prášky. Každopádně se nám podařilo náš genofond předat.

S malým křiklounem v náručí jsme měli možnost zjistit, že naše odhady co do kvalit osobnosti byly značně přehnané. Troufám si říct, že jsem začala pochybovat nejen o kvalitě ale kolikrát i o smyslu své existence. Než jsme dospěli k poznání, že jsme patrně to nejhorší, co mohla prozřetelnost našemu roběti napsat do rodného listu.

Naděje však umírá poslední. I naděje na chybu v přenosu. Proto jsme se pokusili patrně pod vlivem piva vypitého mimo dosah slunečníku předat genofond ještě jednou. Po třetí snad setrvačnost zafungovala.

Chyba v přenosu se nepotvrdila. Stále netuším, jak nás tohle mohlo napadnout a jak z toho ven. Zatím jim dávám vše a dala bych i vlastní játra. Nevyčtu jim probděnou noc ani průjem místo dovolené. A přeju jim, aby dosáhly svých cílů a dorostly svých snů.

A víte, co jim přeju ještě? Aby se svými partnery jednoho krásného dne dospěly k přesvědčení, že není dokonalejších bytostí a že by bylo fajn, tu super genetickou výbavu předat...

TTT

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Děkuji TTT za zajímavý příspěvek k tématu dne. A také se ztotožňuji smyšlenkou, že největší naschvál svým dětem jsem udělal tím, že jsem se stal jejich otcem.

Dnešním tématem dne je Den dětí. Pojďte napsat, co si o současných dětech myslíte, co pro vaše děti děláte a vůbec, proč si děti pořizovat? Chcete se se svými dětmi pochlubit? Pokud máte s čím, tak:

redakce@zena-in.cz

Příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit odměním pytlem s bonbony  nimm2

nimm 2

Atˇsi i děti ve vašem okolí užijí sladkostí…

Reklama