sny

„Nemyslím, že jsem cvok, ale to, co se mi děje poslední dobou v noci, si neumím vysvětlit. Prostě si na mě mezi druhou a třetí ráno pokaždé něco těžkého lehne,“ svěřila se naší redaktorce Evě přítelkyně. Konstatovala také, že se pokládá v oblasti magie a podobných věcí za skeptika…

„Děje se mi to poslední tři měsíce. Nechápu, co to je. Pokaždé během noci se mi stane, že mám najednou velmi reálný pocit, že si mě něco lehlo. Je to opravdu nepříjemné, protože to něco je těžké a já mám strach. Pokaždé mě to probudí a pokaždé, když se probudím a podívám se na budík, je mezi druhou a třetí ráno. Nerozumím tomu. Jsem skeptik, a přesto tohle mi hlava nebere. Potřebovala bych zjistit, proč se mi to děje a co to je, protože se reálně začínám bát. Usínám se strachem, že to zase přijde. Nemám problémy, nejsem v nějakém výrazném stresu, nepiju, neužívám žádné prášky,“ tlumočila Eva potíže své kamarádky s tím, že se ptala, co to může být.

Může to být leccos

Když vyloučím nervy, nějakou oběhovou záležitost fyzickou, což klidně může být příčinou, ale paní tvrdí, že je zdravá, pak je skutečně možné, že se jedná o tzv. invazivní vědomí.

Totiž, pokud někdo na někoho intenzivně myslí, a to zpravidla ne právě v dobrém, může se stát, že to ten člověk pozná právě takovou formou. Protože produkt lidské mysli, tedy myšlenka, je energie. A je-li dostatečně silná, pochopitelně o ní víme. Stejně jako víme třeba o elektrické energii. Tohle pak při určité intenzitě může pojmout i netrénovaný jedinec, protože to by už musel být úplný pařez. Je logické, že se to pak děje hodně během spánku, protože právě v tu dobu jsme k takovým věcem nejvíce otevření, neboť naše levá mozková hemisféra, ve které je uložena praktická a racionální část naší bytosti, spí. Vzhůru je pouze pravá, a ta je tady mimo jiné právě od pocitů či mimosmyslových vjemů.

Pokud si je kamarádka jistá, že se nejedná o jakýkoli problém tělesný, například vysoký tlak, oběhové problémy, nervové obtíže, může zkusit tohle:

Je třeba si opatřit lichý počet stonků růží.

Může jich být například 9 nebo 11, to už je jedno. Stonky je třeba seřezat na jedné straně do špičky a umístit kolem postele tak, aby hroty byly namířeny směrem od lůžka.

Tohle velmi silné ochranné opatření, které bylo dříve poměrně dost frekventované i v případech, kdy byl člověk třeba zlořečen, proklínán nebo věděl, že má nepřítele, který by ho mohl během spánku ohrozit právě posíláním zlých myšlenek, namnoze i k tomu určených slov.

Ochranu může ještě umocnit, když si kamarádka opatří bylinku zvanou Čistec. Její moc známe už z doby, když na našem území operovali keltští kněží, druidové.

Pro druidy byl čistec vedle jiných ceněnou rostlinou s velkými magickými účinky. Zaháněl zlé duchy, noční můry a zoufalství. Když se nasype poblíž dveří a oken, vytváří ochranný štít. Pokud člověka trápí noční děsy, měl by ho nasypat ho do plátěného sáčku a dát pod polštář, na kterém spí.

j

Čistec lesní a čistec vlnitý. Je jedno, který to bude...

Snad to bude Evině kamarádce něco platné.

Reklama