Tolerantní k porodům doma je čtenářka Mavy. A je dobře, že tady zaznívají různé názory, diskuse je vždycky dobrá.

Moc Vám děkuju, že jste napsala, milá Mavy, i když se Váš názor zatím neshoduje s většinou příspěvků. Přeju hezký den.


Zdravím Všechny na Ženě-in.

Nakonec mi to nedalo a zkusím to tu trochu rozčeřit. Můj názor na domácí porody je velmi tolerantní. Osobně bych tak nerodila, ale mám kamarádku, která tak už porodila dva zdravé chlapce a je toho umírněnou, ale propagátorkou. Je to ing ekonomie, žádná lesana, jen prostě ženská, která žije ve velké symbióze se svým tělem i myslí. Rodila s dulou, její lékař jí skoro každý den kontroloval, byla zdravá, dítě dobře položené, vše proběhlo hladce, neroztrhla se, jsou všichni zdraví. Její věc nebudu jí do toho kecat. Případná rizika byla ochotná nést, to je věc ve které s ní částečně souhlasím. Má-li se něco stát stane se. Stává se i v porodnicích a hodně často. Možnost toho, že dítě se přidusilo, nebo vzpříčilo vinou lékařské techniky, když to tak napíšu, nebo jiných okolností, které k přirozenému vypuzení dítěte nepatří o ní nikdo nemluví. Jsme lidé -vyšší druh, lepší než zvířata, my neposloucháme svá těla, ale lékaře a přístroje. To je škoda, ale je to tak, už to neumíme, zapomněly jsme.

To je důvod proč si já doma netroufnu rodit, bojím se že bych to nezvládla, neumím rodit jako moje babička a tím své dítě ohrožuji. Rodila jsem v Jihlavě, nebyl to hezký porod, ale dopadl dobře. Popravdě řečeno možná, že doma by byl lepší, s čímž nakonec souhlasil i můj lékař. Porodnice paráda, příjemný pokoj, soukromí, porodní asistentka, ale já vyděšená dlouho po termínu, nekončící bolesti, otvírání minimální, po 14 hodinách mi lékař nabídl epidural, jen tu slabší variantu/nevím jak se to jmenuje/, abych se uklidnila a nabrala sil. Mám syna. Možná místo toho léku, by pomohla myšlenka - nejsem nemocná, je to přirozený proces, rodíme se tak odjakživa, umí to každá samice, neděs se. A tyhle myšlenky možná v nemocnici do hlavy tolik nejdou.

Na podzim bych ráda otěhotněla, rodit pak budu zase asi v Jihlavě a s tou kamarádkou.

Pokud si někdo věří, že to dokáže, lékař to potvrdí, že je všechno jak má být, ona ví do čeho jde proč ne?

Je pravda, že pokrok nezastavíš, ale nemusím mu podřizovat všechno

PS: I žena, která rodí doma má právo na stejnou péči a pokazit se může něco i v porodnici

Takže hezký den a porody se šťastným koncem ať už se rodí kdekoli

Mavy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Napište, jaký máte názor na domácí porody. Jedna z vás opět získá pěkný dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Heslo je POROD DOMA. Těším se na vaše příspěvky!

mlik

Reklama