Také si rádi hrajete? Ne ne, teď nemáme na mysli všelijaké počítačové hry, které ovládají naše domácnosti. Mluvíme o společenské hře Scrable, která si stále získává nové a nové příznivce.

O hře, která do vašich domovů vnese humor, napětí, soutěživost a hlavně – rozpálí vaše mozkové závity do běla. Je to tak trochu o štěstí, ale hlavně o přemýšlení a zábavě! Mohou ji hrát všichni členové rodiny, přátelé, babičky i dědové. V době, která se vyznačuje spěchem, stresem a někdy i nudou a neustálou honbou za čímkoliv, je tato hra opravdovým balzámem pro celou rodinu :-)!!!

Tuto báječnou a chytrou hru vymyslel Alfred Mosher Butts z městečka Poughkeepsie ve státě New York v roce 1931. Od té doby prošla několika změnami a krušnými dobami, než si vydobyla v roce své jisté a oblíbené místo v mnoha domácnostech.

Že ji ještě neznáte? Tak to je velká chyba, kterou musíte rychle napravit :-)!!!

Účelem hry je sestavit slova z žetonů, na kterých jsou jednotlivá písmenka. Každé písmeno má určitý počet bodů, takže cílem je sestavit co nejvíce slov s co nejvyšší bodovou hodnotou na herním plánu o rozměrech 15 x 15 polí. Při hře, kde hraje určitou roli náhoda a štěstí (každý hráč si písmena losuje), rozhoduje o vítězi především jeho slovní zásoba, kombinační schopnosti, postřeh a pohotovost.
Hra s vytvářením slov obohacuje naši slovní zásobu, rozvíjí intelekt a zdravé soutěžní nadšení.

Pokud je tedy ještě nemáte, pak byste měli vědět, že na našem trhu nekoupíte jen klasické Scrabble, ale také verzi Scrabble pro menší děti ve věku 5–10 let.
Junior Scrabble, je hra, která odpovídá pravidlům standardní hry Scrabble tak, aby ji mohly hrát děti. Hrací deska je oboustranná, obsahuje tedy 2 hry, které dětem pomohou seznámit se blíže s abecedou, novými slovy a bohatostí jazyka.
Jednodušší hra obsahuje předtištěná slova sestavená jako do křížovky a každé slovo je na hrací desce i zobrazeno. Kombinace slov a obrázků pomáhá dětem naučit se číst. Tato hra je určena pro děti od 5 let.
Pro pokročilejší hráče, kteří už umí celou abecedu a umí už tvořit slova, je určena druhá strana hrací desky s jednoduchým a zábavným bodováním.

Pokud se chystáte na cesty, tak Scrabble mohou být vašimi společníky!
Cestovní verze hry – Cestovní Scrabble - se skládá z pevného kufříku, ve kterém jsou uložena písmenka, stojánky na písmena a plastická herní deska se zarážkami, aby písmena při cestě nevypadávala. Hru je možné kdykoli přerušit, kufřík lze jednoduše zavřít, a poté zase rozehranou partii v klidu dohrát. Pravidla hry jsou u cestovní verze stejná jako u originální klasické verze hry Scrabble.

Pokud jsme vás dostatečně navnadili na večerní soutěžní atmosféru a vás už nedočkavostí svrbí prsty a zvyšuje se vám teplota :-), můžete se zúčastnit naší soutěže, kde můžete Scrabble vyhrát. Pokud je doma už máte, určitě se vám budou hodit další, které můžete někomu dát pod stromeček, a udělat mu tím velkou radost!

Soutěž začíná dnes! Odpovězte správně na soutěžní otázku a čekejte na vyhodnocení!

A jak jste na tom s hrou Scrabble vy? Také jste náruživými hráči? O výrobcích Matel se více dozvíte na stránkách www.globalex.cz

     
Reklama