Tetování dnes představuje naprosto běžnou formu zdobení kůže. Co ale dělat, když se vám dříve vytoužená kérka přestane líbit a začne vám být na těle spíše na obtíž? Obrázku z mládí vás zbaví kvalitní laser!

„Od šestnácti let jsem snad jako každá mladá holka toužila po stylové kérce. Jenže dnes je mi osmadvacet, brzy budu chtít otěhotnět a představa motýlka na rostoucím těhotenském bříšku se mi příliš atraktivní nezdá...“ vypráví o svém prvním a jediném tetování Karolína.

motýl

V osmnácti letech Karolína odhodlaně vyrazila do tetovacího salonu. V katalogu si vybrala motiv malého černého motýlka a ten už za několik málo minut zdobil její spodní část bříška. „V tu chvíli jsem byla šťastná a všude jsem se s motýlkem chlubila,“ směje se dnes Karolína. S přibývajícím věkem se jí ale tetování přestalo líbit a stále častěji přemýšlela nad tím, jak by se vytetovaného motýla mohla zbavit...

„Překrýt ho dalším tetováním? Ani náhodou! Věděla jsem, že existuje laser, který tetáž dokáže odstranit, ale bála jsem se... Nemyslím bolesti, tu bych asi přežila stejně jako kdysi v mládí, kdy jsem si kérku nechávala dělat, ale hlavně toho, že mi po motýlkovi na břiše zůstane nehezká jizva nebo vyblednutý flek,“ svěřuje se Karolína.

tetování odstarnění

Možnosti odstranění tetáže

Přesto se Karolína začala vyptávat známých a hledat možnosti, jak by se tetáže mohla zbavit. Nakonec jí kolegyně v práci doporučila kliniku MEDICOM Clinic, kde si tetování nechával odstranit i přítel kolegyně. „Na klinice jsem si nejdřív domluvila konzultaci, při které se mě ujala opravdu milá sestřička a sympatická paní doktorka, korektivní dermatoložka. Ta si tetování nejprve prohlédla a ptala se, kolik let ho na těle mám, jestli jsem si ho nechávala dělat v kvalitním tetovacím salonu a podobně. Vysvětlila mi, že tohle všechno totiž hraje při odstraňování tetáže svou roli.“

Stejně jako se Karolína kdysi těšila na to, až bude mít tetování hotové, teď se pro změnu nemohla dočkat, až bude jednou provždy pryč. „Samozřejmě, že jsem se před prvním laserovým ošetřením tetování i bála. Koneckonců nevěděla jsem, co mě čeká... Ale rozhodně jsem z toho ani nechtěla vycouvat, byla jsem už pevně rozhodnutá.“

zákrok

Jak z kůže mizí kérka

Veškeré obavy Karolíny se ale naštěstí ukázaly jako liché… „Před ošetřením mi sestřička kérku natřela znecitlivujícím krémem, který jsem měla na těle necelou hodinu. Myslím, že díky tomu a nejspíš i skvělým lidským přístupem paní doktorky, jsem ve finále žádnou bolest ani necítila,“ tvrdí dnes Karolína a její ošetřující lékařka z MEDICOM Clinic k tomu dodává: „Karolíně pomohl od bolesti znecitlivující krém i samotný fakt, že má tetování naštěstí poměrně malé. Samozřejmě při odstraňování větších tetáží se navzdory znecitlivujícímu krému určitá bolest dostaví. Intenzita se pak odvíjí od prahu bolestivosti každého z nás. Obecně se to dá ovšem přirovnat k pocitu, kdy natáhnete gumičku, která vás poté jakoby střelí, což není nic tak hrozného,“ popisuje MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka této kliniky.
progres

A co se při samotném odstraňování laserem s tetováním vlastně děje? Laserový paprsek postupně rozstřeluje pigment, přičemž energii laserového paprsku navolí na přístroji ošetřující lékař tak, aby se kůže po odstranění tetáže bezpečně hojila a nevytvořily se na ní viditelné jizvy. Tetování však mizí postupně. Počet ošetření laserem se odvíjí od velikosti tetáže, jeho stáří i kvality. Průběrně se jedná o tři až osm sezení v intervalu tří týdnů až měsíce.

„Momentálně mám za sebou dvě ošetření tetáže laserem na klinice MEDICOM Clinic. Tetování mi podle slov paní doktorky mizí dobře a rychle, po každém sezení je ostatně vidět další výrazné problednutí kérky. Ano, musím na kliniku docházet opakovaně, ale za blbost se prostě platí… Těším se, až nezbude po motýlkovi ani památka, až nadobro odletí...“ uzavírá Karolína.

medicom

Přečtěte si také: