Určitě víte, co jsou strie. Nepříjemné defekty kůže, které si nepřeje nikdo z nás. Strie neboli pajizévky mohou postihnout každou ženu. Jejich vznik má mnoho různých příčin: velké výkyvy váhy, rychlý růst v pubertě a také dědičnost. Nejčastěji ale postihují ženy v těhotenství. Vznikají především na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích či stehnech.

strieStrie obvykle měří několik centimetrů a zpočátku jsou často červené až červenofialové. Čerstvé pajizévky mohou být také vypouklé a mnohdy během dvou až tří let postupně blednou do bělavé barvy, přičemž na povrchu mívají tenkou svraštělou kůži a bývají spíše vpadlé.

Zbavit se jich je v podstatě nemožné, proto je velmi důležitá pravidelná péče o pokožku.

Se striemi je dobré pokusit se zatočit ještě před tím, než se vůbec objeví. Vhodnou a pravidelnou péčí o pokožku můžeme pomáhat omezovat vznik strií na pokožce, nebo jejich vznik alespoň zmírnit. Nebudou tak nápadné a rozšířené.

Péče o pokožku rizikových partií by měla být pravidelná, nejlépe každodenní. Krém či olejíček se vtírá jemnými krouživými pohyby do ještě vlhké pokožky břicha, hýždí, boků a stehen.

Důsledná péče o kůži se vyplatí i tehdy, když se již strie na pokožce objevují. I v případě, že se již strie na pokožce vytvořily, můžeme důslednou péčí o pokožku částečně pečovat o jejich vzhled. 

Doporučení pro nastávající maminky: Času, který věnujete sama sobě, určitě nebudete litovat. Péčí o sebe přispíváte nejen k dobrému pocitu z vlastního těla, ale také tomu, že se budete cítit sebevědomě a pohodově.

Náš tip: Vyzkoušejte Bepanthen Krém proti striím

Sádlo, rostlinné olejíčky, zábaly, lymfodrenáže, použití biolampy, mikrodermabraze, laserové ošetření i plastická operace – to vše jsou prostředky, o kterých ženy mluví při svém zápase se striemi. Důležitá je však i samotná péče o pokožku ve formě aplikace vhodného přípravku, který namáhané kůži pomůže s nedostatkem produkce kolagenu a elastinu. Právě nedostatek těchto dvou látek zejména stojí za poruchou pružnosti a pevnosti pokožky a následného vzniku strií.

strie

Bahenní rostlina Centella asiatica (pupečník asijský) obsahuje řadu látek užitečných při péči o kůži, díky nimž přispívá především ke zlepšení prokrvení a regeneraci pokožky. Dexpanthenol se využívá v přípravcích určených k regeneraci pokožky desítky let.  Přípravky, ve kterých je obsažen, se používají i u novorozenců a těhotných žen. V kůži se mění na kyselinu panthotenovou (vitamin B5), která má význam při tvorbě lipidů  ve stratum corneum (rohové vrstvě) a přispívá tak ke kvalitě kožní bariéry.

Glycerol neboli glycerin má hydratační účinky a je tradičně používán v kosmetice k udržení vlhkosti v zevní vrstvě kůže. Dodává pokožce přirozenou pružnost a hebkost.

Olivový olej v receptuře zajišťuje velmi dobrou roztíratelnost přípravku na kůži a usnadňuje průnik látek do pokožky.

Bepanthen Krém proti striím je kosmetický přípravek.

Více najdete na  www.bepanthen.cz/strie/bepanthen-krem-proti-striim

L.CZ.MKT.CC.05.2015.0346

Reklama