K nepříjemným zdravotním problémům v ústech patří afty, které jsou onemocněním nepříjemným, bolestivým a často znovu a znovu se vracejícím. Pokud trpíte na afty, pak tento problém znáte - nemůžete dobře jíst a mluvit, protože vás to díky aftu neuvěřitelně bolí. Malé a velmi bolestivé afty mohou opravdu potrápit až několik týdnů. Afty patří k nejčastějším zánětlivým onemocněním v ústní dutině.

Tantum Verde

Přesná příčina jejich vzniku není zatím úplně známá. Spouštět je může slabá imunita, stres, nedostatek vitamínů, poranění sliznice – například, když se nechtěně kousnete nebo si odřete dáseň kartáčkem.  Mohou se vytvořit na jazyku, na dásních či na jiných částech sliznice dutiny ústní. Afty nejsou přenosné na druhého člověka, ale i tak pokud je zrovna máte, není vhodné se líbat.

Afty vnikají osamoceně, ale i ve větším množství. V ústech mohou být od jednoho až do třech týdnů.  Afty samy o sobě nejsou nebezpečné, ale jsou velmi bolestivé a umí ovlivnit běžný život, protože s afty lze těžko jíst i mluvit.

Máte-li aft déle než dva týdny nebo pokud je máte často, měli byste navštívit lékaře, který zvolí vhodnou léčbu. Při lehčím aftu si vystačíte s babskými radami, vhodně zásobenou lékárničkou s přípravky, které koupíte v lékárně a upraveným jídelníčkem.

Jak na afty?

  • Posilte imunitu vitamínovými přípravky, které obsahují dostatek vitamínu C a B.
  • Pečlivě dodržujte hygienu dutiny ústní a vyberte správně kartáček na zuby, pokud jste na afty citliví, volte měkčí
  • Omezte citrusy, koření, alkohol, a jiné dráždivé potraviny – pokud máte aft, tyto potraviny vám pouze zhorší bolest a podráždí zánětlivé ložisko
  • Pro zmírnění bolesti a léčbu vyzkoušejte volně prodejné přípravky či bylinkové produkty, které snižují bolest a urychlují hojení

Tantum Verde

Náš tip: Vyzkoušejte při léčbě aftů přípravek Tantum Verde. Jak působí?

Jak Tantum Verde napomůže léčbě aftů?

Tantum Verde (účinná látka benzydamin)  má při lokální aplikaci protizánětlivý účinek.  Benzydamin je také strukturálně podobný lokálním anestetikům (znecitlivujícím látkám). Blokuje vedení vzruchu, čímž účinně snižuje bolest spojenou se zánětem.

Čtěte pečlivě příbalový leták. Tantum Verde, Tantum Verde Mint, Tantum Verde Eucalyptus, Tantum Verde Orange and Honey, Tantum Verde Lemon, Tantum Verde Spray a Tantum Verde Spray Forte obsahuje benzydamin hydrochlorid. Lék k místnímu užití v ústech a v krku.

 

Tantum Verde je možno použít na různá zánětlivá onemocnění v dutině ústní a krku. Dobré zkušenosti s tímto přípravkem jsou při terapii bolesti v krku a u počínající angíny.

Více najdete na www.bolimevkrku.cz