Helen Mirren

5b47210c51f40obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Dvaasedmdesátiletá oscarová herečka Helen Mirren věřila, že jednou se vlastních potomků dočká, ale nestalo se tak. Ovšem elán se jí ze života nevytratil. Naopak, postavila se k tomu statečně. „Nebyl to můj osud. Pořád jsem myslela, že bude, čekala jsem, až se to stane, ale nedošlo k tomu a já jsem se nestarala, co si lidé mysleli,“  řekla magazínu Vogue. Vlastní děti sice nemá, moc dobře ale ví, jaké to je se o ně starat. Její manžel, režisér Taylor Hackford, má z předchozích vztahů dva potomky. Helen se tak stala matkou, i když nevlastní.

Oprah Winfrey

5b4724cad9fceobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

Milují ji lidé po celém světě, především ženy s ní velmi sympatizují, řeč je o nejznámější moderátorce jménem Oprah Winfrey (64 let). Tato usměvavá dáma je označována za nejbohatší Afroameričanku 20. století. Její život ale nebyl vždy jako z pohádky. Oprah se svěřila, že byla v dětství zneužívána členy rodiny. Mělo se jednat o strýce, bratrance a blízkého rodinného přítele. Ve čtrnácti letech otěhotněla a porodila chlapce, ten ale po pár dnech zemřel. Zastání nenašla ani u matky, s tou totiž neměla ideální soužití. Právě to je důvodem, proč se Oprah Winfrey rozhodla nemít vlastní děti. Sama neví, co mateřská láska je, proto si myslí, že by dle svých slov nebyla dobrou matkou.

Kim Cattrall

5b4733137478dobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

„Myslím si, že pro mnoho žen z mé generace nebyla vědomá volba nemít děti,“ nechala se slyšet Kim Cattrall (61 let) v rozhovoru pro BBC. Herečka je známá jako sexuchtivá Samantha ze seriálu Sex ve městě. V rozhovoru dále řekla, že ač nemá vlastní potomky, cítí se být i tak matkou a užívá si mateřskou lásku „Nechtěla jsem měnit plínky, což je podle mě v pořádku, ale pomáhala jsem neteři, aby se dostala na lékařskou fakultu. S mým synovcem jsme mnohokrát seděli a povídali si, když procházel těžkým období po vstupu do armády. A to jsou velmi mateřské záležitosti plné lásky a péče.“ Vysvětluje tak, že role rodiče může mít i jiný úhel pohledu.

Hana Zagorová

5b47391c87046obrazek.pngFoto: Profimedia.cz

Po dětech toužila, ovšem Haně Zagorové (71 let) do života vstoupila vážné onemocnění krve, kdy se rozpadají krvinky a způsobují anémii – chudokrevnost. Právě proto se oblíbená zpěvačka nemohla mít vlastní potomky. Touha být matkou byla natolik silná, že se Hana rozhodla pro adopci holčičky. Ta však nedopadla podle představ. Zpěvačka si mateřství užívala jen malou chvilku. Stala se totiž obětí intrik z dívčina okolí a o dítě přišla. O další osvojení se už nesnažila a smířila se s faktem, že role matky jí není přána.

Hana Maciuchová

5b47413dc4a49obrazek.pngFoto: Profimedia.cz

Další ženou, která nemohla kvůli zdravotním problémům mít děti, je Hana Maciuchová (72 let). V roce 1980 Hana vážně onemocněla a musela podstoupit operaci. Po zákroku se od lékařů dozvěděla, že matkou se už nikdy nestane. Toto sdělení ji samozřejmě zlomilo. Po vlastních potomcích totiž herečka toužila. S postupem času se ale s touto smutnou zprávou smířila.  A jak sama přiznává, i tak si naplno užívá všechny radosti života.

Petra Janů

5b473db8e0a66obrazek.pngFoto: Profimedia.cz

Další známou ženou, která se nedočkala dětí, je energická Petra Janů (65 let). O tom, že se v jejím životě žádný potomek neobjevil, rozhodla sama. Zpěvačka v několika rozhovorech sdělila, že po nich nikdy zvláště netoužila. Ani časem se žádné výčitky nedostavily. Petra zastává názor, že i bez dětí se dá žít kvalitní plnohodnotný život.

Dalším známými bezdětnými ženami jsou:

  • Ellen DeGeneres (60 let)
  • Kylie Minogue (50 let)
  • Dolly Parton (72 let)
  • Liza Minnelli (72 let)
  • Jennifer Aniston (49 let)
  • Jitka Zelenková (68 let)
  • Helena Vondráčková (71 let)
  • Heidi Janků (55 let)
  • Soňa Červená (92 let)
  • Meda Mládková (98 let)

5b4744e676113obrazek.pngFoto: Shutterstock.com

5b4746efe47feobrazek.png
Foto: Profimedia.cz

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama