Vzpomínám na dětství a na své hračky.

Moje nejmilejší hračky byly máminy šperky. Blýskává bižuterie, perličky, mamčiny prstýnky. Byla jsem jak straka, jen se mamka zabrala do nějaké práce, už jsem byla v jejím šuplíku a hrabala jsem se v korálkách. Lze říci, že jsem jí vše zničila, později jsem to nahradila ,,céčkama", a ty jsem měnila i ve škole.

Měla jsem všelijakých hraček - bárbíny - stavebnice - panenky - kočárky, ale to mě nijak nebavilo. Na prvním stupni základky jsem si hrála se sekyrkami, kladívky. Byla jsem šťastná, když jsem mohla zatloukat hřebíky do špalku, sekat větvičky na ohníček, dělat tunely v kupách písku, rýt žížaly slepicím. To byly moje hračky, moje zábava.

O panenky jsem nikdy nestála. Jedinou hračkou, kterou jsem měla opravdu ráda, byl velký žlutý medvěd. S tím jsem usínala do svých 10 let, před spaním ho ozdobila  korálkama, aby byl krásný.

Zůstal mi, i když bez uší, ale jednou si s ním snad budou hrát i mé děti. Možná se to bude zdát divné, ale snad díky tomu jsem získala technickou zručnost a se spoustou věcí si umím poradit.

Posílám fotečky, když mi byly 3-4 roky, bez korálků na klukovský košili po bráchovi to prostě nešlo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přeji prima den.

Miruša.


Děkujeme za moc pěkné vzpomínání i za fotky :).

Jaké jsou Vaše vzpomínky na dětské hračky? Napište mi o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama