„Kdy mám nechat svou dceru očkovat proti rakovině děložního čípku?“ je jedna z nejčastějších otázek, kterou nám maminky v očkovacích centrech kladou.

Očkujte dceru od devíti let

Maminky už ví, že očkováním proti rakovině děložního čípku přípravkem Silgard zvýší až na 80 % jistotu, že svou dceru uchrání v budoucnu před rakovinou děložního čípku.

Očkování nebezpečné rakovině děložního čípku opravdu zabrání. Pokud je dívka očkována již v útlém věku (tato možnost existuje už od devíti let), získá do budoucna až 80% jistotu, že rakovinou děložního čípku jako dospělá žena neonemocní.

Ideální situace pro očkování existuje v okamžiku, kdy vaše dcera dosud nezačala sexuálně žít, včetně dotyků v genitálních oblastech (nemusí ani jít o sex). V tomto případě se totiž nemohla setkat s nebezpečnými papilomaviry, které infekci způsobují.

Vaše dcera se může nakazit od svého partnera – a nic přitom nepozná

Vaše dcera se může nakazit od partnera, který je nositelem viru HPV. Ten způsobuje rakovinu děložního čípku. Partner vaší dcery neví a nijak na sobě nepozná, že je nositelem viru HPV. Vaše dcera ani dlouho neví, že byla virem HPV infikována.

Podle Světové zdravotnické organizace nosí HPV viry 9–13 % populace. Čím více sexuálních partnerů vaše dcera má, tím větší je šance, že ji některý nakazí virem HPV. Také proto je třeba nechat vaše dítě očkovat přípravkem Silgard co nejdříve. Druhým důvodem je, že očkování v ranném věku (od devíti let) působí nejúčinněji.

I pokud vaše dcera začala již sexuálně žít, vyplatí se nechat ji očkovat. Nikdy totiž nevíte, který další partner ji nakazí. Očkovat se můžete až do 26 let.

Vaše dcera se může nakazit virem HPV, i pokud má stálého partnera. Stačí, aby jí byl nevěrný a nakazil se někde jinde virem HPV. Ten pak přenese na vaši dceru.

Vir HPV zabíjí víc než AIDS

V České republice umírá na AIDS ročně kolem 10 lidí.

Na rakovinu děložního čípku u nás za rok zemře 400 žen!

40 % onemocněných zemře

Rakovinu děložního čípku způsobují lidské papilomaviry. V děloze způsobí infekci, která může, ale nemusí vyústit v nádorové bujení. Rakovina děložního čípku je u žen, hned po rakovině prsu, druhým nejčastějším nádorovým onemocněním. Je zrádná v tom, že se dlouho neprojevuje žádnými příznaky.

V okamžiku, kdy má žena potíže, bývá léčba složitá a ve 40 % případů končí onemocnění smrtí.

Dnešní tragická bilance úmrtí však má své řešení. Proti rakovině děložního čípku se lze nechat očkovat. Očkování Silgardem a pravidelné gynekologické prohlídky představují reálnou šanci, jak se nebezpečné nemoci vyhnout.

Investice do zdraví

Očkování jako investice do zdraví své dcery se určitě vyplatí. Tři dávky očkování vyjdou něco přes 10 000 korun. Jednotlivé zdravotní pojišťovny ale na očkování poskytují jednorázový příspěvek, většinou v rámci svých balíčků. Očkování Silgardem lze pořídit i na splátky.

Pro více informací o tom, jak ochránit svou dceru, navštivte web VseCoMuzu.cz.

Reklama