Lipotransfer by se dal také charakterizovat tak, že jde o dva výkony v jedné operaci. Z několika partií těla se tuk odsaje a tam, kde je žádoucí, se naopak přidá. Odsátým nežádoucím tukem z vybraných partií lze vytvarovat prsa, hýždě, lýtka, paže, zbytnit penis, vyplnit vrásky, nebo zvětšit rty. „Trendem je používat vlastní materiál, a to jak tuk, tak tkáň. Tu využívám zejména při modelaci prsou a vytvářím z nich laicky řečeno jakýsi implantát, který krásně vyplní horní pól prsa a vytvoří tak žádoucí dekolt,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita.
5bf675868ede2obrazek.jpg

5bf675b903e1dobrazek.jpgPři lipotransferu je důležitý každý krok zákroku. Aby byl výsledek úspěšný, musí se operatér maximálně soustředit na jednotlivé detaily v technice, ať už odsátí tuku, jeho čištění nebo při následné aplikaci. „Pokud není lipotransfer proveden s maximální přesností a pečlivostí, pak je odsouzen k neúspěchu,“ vysvětluje doktor Pilka, který obdržel certifikát k provádění lipotransferu od uznávaného odborníka Dr. Rogera K. Khouriho v Miami.

Zásadní součástí přenosu tuku je proces jeho čištění. Z těla totiž odchází spolu s krví a je nutné tyto složky od sebe oddělit. Na klinice Aesthevita používají lékaři nejnovější techniku Pure Graft. Celý proces je uzavřený a probíhá takto: Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Putuje přímo do čisticích filtrů, aniž by přišel do styku se vzduchem nebo s nim bylo neodborně manipulováno. „Získáváme tak čistý tuk vhodný k aplikaci, který pak za pomoci speciálních tenkých kanyl aplikujeme malými vpichy do daného místa. Vyžaduje to přesnost a maximální soustředění chirurga,“ doplňuje Ján Pilka. Takto provedené operativní zákroky jsou méně invazivní a nevznikají při nich viditelné jizvy. Rekonvalescence je kratší a tím je i méně zatížen organismus, proto se zájem o lipotransfer mezi ženami zvyšuje.
5bf6759529bf6obrazek.jpg

Přesto, že tělo snáší vlastní tuk mnohem lépe než cizorodé látky, může dojít k jeho částečnému vstřebání. V některých případech je pak žádoucí po třech až šesti měsících lipotransfer opakovat, čímž se udrží či zvýší efekt zákroku.

Je tedy konec vzdychání při pohledu do zrcadla. Pomocí této revoluční metody se zbavíte nadbytečného tuku a zároveň docílíte změnu postavy podle svých představ. Pomoci dokáže plastický chirurg Ján Pilka i ženám, které jsou štíhlé a myslí si, že nemají dostatek vlastního tuku. Vymodelovat sexy křivky mu trvá dvě až tři hodiny.
5bf675aa8d1b4obrazek.jpg

Přehled všech služeb kliniky naleznete na AESTHEVITA.CZ

5c3f46148effeobrazek.jpg