Sen méně sebevědomých mužů se zřejmě splnil. Titulek proslulé francouzské komedie Jsem nesmělý, ale léčím se získal vČesku svoji praktickou podobu. Existují totiž agentury, které mužům slibují, že je během pár dní naučí svádět ženy zaručenými způsoby. A také třeba i to, že po účasti na jediném večírku budou mít rande hned sněkolika účastnicemi.

Mezi takové agentury patří například Seduction School. „Nabízíme kompletní změnu osobnosti a uvažování. Takže výsledkem je sebejistý a úspěšný muž. Úspěšný nejen ve vztazích, ale i v ostatních oblastech života,“tvrdí zakladatel agentury Vladimír Hujer.

Kurzů je více

Firma nabízí několik základních kurzů s prapodivnými názvy, Club Game(Bootcamp)a Club Game – level 0, který učí muže základním pravidlům, postupům, trikům avšemu, co potřebují pro úspěšné oslovení a svedení ženy. Absolvovat můžete ikurzy specializované na konkrétní dovednosti. Napříkladkurz Day Game, který učí muže oslovovat a svádět ženy během dne. Nebo kurz ONS– One Night Stand, který muže naučí svést ženu tak, aby s ním měla sex ještě tentýž večer.

Jejich ceny se pohybují od 4900 do 13 800 korun. U těch dražších vyžadují lektoři pětitisícovou zálohu na ruku.


Lehce na cvičišti, hůře na bojišti
Jako příklad poslouží základní Club Game: Výuka začíná v učebně prezentací a přednáškou. Ta trvá asi 8 hodin. Pak následuje praktické cvičení v klubu, kde se studenti snaží uplatnit nabyté znalosti. Lektoři vše sledují a poskytují studentům zpětnou vazbu. Druhý den probíhá podobně.

Lektoři vybírají kluby, kde je dostatek žen k oslovení a kde se navíc ženy rychle mění a je tedy malá pravděpodobnost, že „student“ narazí na jednu ženu vícekrát. Přes rok jeměstem děnívětšinou Praha, přes léto pak některá z turisticky atraktivních lokalit.

Co slibuje agentura u mužů změnit?

B Zvýšení sebevědomí – a to nejen ve vztahu kženám.
B Změna stylu oblékání i vchování
B Schopnost využívání řeči těla, tónu hlasu
B Zlepšení konverzačních dovedností
B Překonání strachu z oslovení ženy
B Osvojení efektivní návyků v komunikaci (osobní, telefonní, sms…)
B Reakce na přítomnost dalšího muže

Malý rozhovor se zakladatelem Seduction School Vladimírem Hujerem

Jak vznikl nápad založit školu svádění?

Žijeme ve složité době– mnoho mužů má problém navázat vztah, nebo dokonce jen kontakt se ženou. Dnes více než kdy jindy.

Proč tomu tak je?
To je dáno více faktory. Mimo jiné tím, že dnes více než kdy jindy nám informační technologie umožňují žit v izolaci, případně v jakési internetové pseudokomunikaci, která nakonec vede k tomu, že máme problém s komunikací skutečnou. Je ale celkem jedno, proč to tak je– důležité je, že je možné to změnit.

Svádění je významnou součástí mezilidských vztahů, pro muže obzvlášť...
Pro muže je skutečně úspěch ve vztazích se ženami nesmírně důležitý. Je to něco, co máme hluboko zakořeněné. Je to jeden ze základních lidských pudů a potřeb. Muž, který v tomto selhává, má často pocit, že selhává úplně ve všem. A podle toho se často také chová. Proto není tak úspěšný, jak by mohl být. Pro zásadní změnu osobnosti často stačí změna přístupu k ženám.

Nejsou výsledky vašeho kurzupřeměna muže v této oblastimanipulativní vůči ženám?
Je to asi tak manipulativní jako make-up. A ten je přece všeobecně akceptován.

Tomu nerozumím…
Je všeobecně známo, že muži a ženy jsou v kritériích výběru partnerů zásadně odlišní. Příroda ve své moudrosti obě pohlaví pomocí evoluce vybavila tím nejlepším pro přežití. Ta teorie není úplně jednoduchá, nicméně výsledkem je, že muži si vybírají partnerky hodně podle vzhledu– alespoň v první fázi. A naopak ženy si vybírají hodně podle chování– respektive podle specifických rysů chování.

Pokud se žena maluje, mění ve svůj prospěch to, co je pro muže důležité: Svůj vzhled. A muži to nejen akceptují, ale dokonce vítají.

Pokud my učíme muže, jak změnit své chování, učíme je měnit to, co je důležité pro ženy. Je to tedy významem podobné malování u ženy. S jedním rozdílem– to, co my muže učíme, se časem stane součástí jejich povahy. Stane se jejich přirozeností. To make-up vydrží málokdy déle než do rána.

Tak co, dámy, začínáte se obávat,že budete potkávat takto vyškolené muže,kterým nebudetepřes své zásady schopny odolat?