Není nic lepšího než si po dlouhém chladném dni napustit vanu s horkou vodou a zrelaxovat se. Připojí-li se k tomu i příjemná vůně, půjde o drobný luxus, který osvěží tělo i mysl.

Šumivé bomby

Než však ponoříte tělo do příjemné koupele, přidejte si do vody koupelovou pěnu nebo čerstvou balistiku. Obojí vám připraví uvolnění, zklidnění a příjemnou vůni. A co je balistika? Koule neboli balistiky jsou šumivé bomby do koupele v mnoha voňavých variantách, které se ve vodě rozpustí. Následně laškovně vyšumí a vy si vychutnáte úžasnou voňavou lázeň.

vana

Například koupelové balistiky Lush se vyrábějí ručně. Jsou nacpané těmi nejlepšími a nejčerstvějšími ingrediencemi. Všechny krásně šumí a voní, některé navíc i pění, praskají, obsahují výživné olejíčky, mění barvy, ukrývají překvapení jako okvětní plátky květin, nebo slavnostní konfety.

Dokonalý relax

A jak se dokonale zrelaxovat ve vaně? Zhasněte světlo a zapalte si v koupelně svíčky. Tlumené světlo bude blahodárně působit na vaše smysly a relaxace pak bude dokonalá. Nebo si pusťte hudbu, kterou máte ráda. Pak se ponořte do vody, která má kolem osmatřiceti stupňů Celsia. Podle lékařů se v takhle teplé vodě nejlíp uvolníte.

A pokud chcete vsadit jen na přírodní ingredience, vložte do plátěného sáčku čerstvé nebo sušené bylinky a přihoďte si je do koupele. Meduňka a kozlík lékařský má zklidňující účinky, máta příjemně osvěží, levandule, kopřiva a heřmánek zase čistí pleť. Nebo přidejte do vody půl šálku jedlé sody. Ta vysušenou kůži větrem zhýčká podobně jako hydratační krém.

A jaké koupelové balistiky a pěny si vyzkoušet? Inspirujte se v naší fotogalerii:

ČTĚTE TAKÉ:

Reklama